Zdieľať

Zdravé reči #146: Herpetické vírusy

ZR_146-Herpetické vírusy
Vypočujte si 146. diel nášho podcastu Zdravé reči, v ktorom sa venujeme herpetickému vírusu, liečbe a prevencii herpesu.
ZR_146-Herpetické vírusy

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Čo je herpes, koľko typov existuje a ako ho spoznáte? Na ktorých častiach tela sa najčastejšie objavuje. Je vhodné držať sa babských rád, alebo je lepšie poradiť sa s výberom prípravku na herpesy v lekárni? Čomu sa vyvarovať a kedy požiadať o pomoc odborníka?

O tom, aká je dôležitá prevencia, zdravá životospráva, príjem vitamínov a šport, či je herpetický vírus naozaj dedičný a niečo aj o epigenetike nám porozprával internista, Vladislav Abaffy.

Ďalej sa v rozhovore dozviete:

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 146. dielu podcastu Zdravé reči o Herpecikom víruse kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Regina Juhásová

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.