Zdieľať

Zdravé reči #142: Ako si poradiť s akné?

ZR_142-Akné
Vypočujte si 142. diel nášho podcastu Zdravé reči, v ktorom sa venujeme téme akné.
ZR_142-Akné

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Akné je chronické, tzv. multifaktoriálne ochorenie. Spôsobujú ho najmä hormonálne zmeny a stres. Tieto kožné problémy môžu mať za následok aj potraviny, ktoré zvyšujú hladinu inzulínu v krvi. Podporujú produkciu kožného mazu a stimuláciu zápalu. To znamená, že príčin vzniku akné je niekoľko. Nesmieme zabúdať ani na správnu starostlivosť o našu pleť.

Aké sú tri základné kroky starostlivosti o pleť, či ako pristupovať k vyrážkam? A prečo je dôležitá spolupráca s lekárom? Odpovede nám prezradí MUDr. Petra Milko, dermatovenerologička.

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 142. dielu podcastu Zdravé reči, akné, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu.

Adela Kumorová

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.