Atoms/icons/24/grey/info-24
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravé reči #142: Ako si poradiť s akné?

ZR_142-Akné
Vypočujte si 142. diel nášho podcastu Zdravé reči, v ktorom sa venujeme téme akné.
ZR_142-Akné

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Akné je chronické, tzv. multifaktoriálne ochorenie. Spôsobujú ho najmä hormonálne zmeny a stres. Tieto kožné problémy môžu mať za následok aj potraviny, ktoré zvyšujú hladinu inzulínu v krvi. Podporujú produkciu kožného mazu a stimuláciu zápalu. To znamená, že príčin vzniku akné je niekoľko. Nesmieme zabúdať ani na správnu starostlivosť o našu pleť.

Aké sú tri základné kroky starostlivosti o pleť, či ako pristupovať k vyrážkam? A prečo je dôležitá spolupráca s lekárom? Odpovede nám prezradí MUDr. Petra Milko, dermatovenerologička.

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Atoms/icons/80/grey-green/kolko_platit-80

Extra výhody a zľavy pre poistencov Union zdravotnej poisťovne

Union zdravotná poisťovňa prináša svojim poistencom množstvo extra výhod a zliav vo vybraných zdravotníckych zariadeniach, ako aj u našich partnerov po celom Slovensku.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 142. dielu podcastu Zdravé reči, akné, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu.

Adela Kumorová