Zdieľať

Zdravé reči #137: Vianoce bez tráviacich problémov

ZR_137-Vianoce bez tráviacich problémov
Vypočujte si 137. diel nášho podcastu Zdravé reči, v ktorom sa venujeme téme, ako stráviť vianočné sviatky bez tráviacich problémov.
ZR_137-Vianoce bez tráviacich problémov

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Vianoce, mnohí sa ich nevieme dočkať a keď prídu často ich preležíme s jedlom pri telke. Nepočúvame svoje telo a prejedáme sa. Okrem tráviacich ťažkostí sa prejedanie odzrkadľuje aj na našej psychike a kvalite spánku. 

Ani zdravšie alternatívy tradičných vianočných jedál nás nemusia zachrániť ak zabudneme na veľkosť porcie. Počas adventu by sme sa mali na vianočné hodovanie pripravovať podobne ako naši predkovia. Ako sa nimi inšpirovať a prežiť vianočné sviatky v striedmosti, aktívne a bez prejedania nám prezradí biochemička a výživová poradkyňa Diana Kemp.

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 137. dielu podcastu Zdravé reči, o prejedaní sa počas Vianoc, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu.

Adela Kumorová

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.