Zdieľať

Zdravé reči #128: Dýchanie a postcovidový syndróm

ZR_128 - Dýchanie a postcovidový syndróm
Vypočujte si 128. diel nášho podcastu Zdravé reči, v ktorom sa venujeme postcovidovému syndrómu a tomu, ako ovplyvňuje naše pľúca.
ZR_128 - Dýchanie a postcovidový syndróm

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Ochorenie covid-19 môže v tele spôsobiť rôzne zmeny, nevyhýbajúc sa procesu dýchania. Aj pneumológov postcovidový syndróm prekvapil. Nevedia dopredu určiť ako bude prebiehať doliečovanie pľúc po prekonaní covid-19. Ide o náročný proces, ktorému treba venovať pozornosť aby sa pacient dostal čo najskôr späť do formy. Aj nastavenie myslenia hrá dôležitú rolu.

Ako svojmu telu dopriať potrebný čas na regeneráciu a ako načúvať svojim pľúcam, nám porozprávala hlavná odborníčka Ministerstva zdravotníctva  Slovenskej republiky pre pľúcne choroby a tuberkulózu MUDr. Marta Hájková, CSc., MPH.

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 128. dielu podcastu Zdravé reči o dýchaní a postcovidovom syndróme, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu.

Adela Kumorová

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.