Atoms/icons/24/grey/info-24

Info…

Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravé reči #125: Zubné implantáty a protézy

ZR_125 - Zubné implantáty a protézy
Vypočujte si 125. diel nášho podcastu Zdravé reči, v ktorom sa venujeme zubným implantátom a protézam.
ZR_125 - Zubné implantáty a protézy

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Zuby majú v procese trávenia veľký význam a už strata jedného zuba znižuje žuvaciu schopnosť a následne zvyšuje záťaž tráviaceho traktu. V dnešnej dobe je však čoraz dostupnejšia protetická a implantologická liečba, ktorá ponúka mnohé možnosti náhrady zubu.

V niektorých prípadoch sú však zubári nútení ponúknuť pacientovi protézu. Budúcnosť môže priniesť aj nové jedinečné biomateriály a produkty, ktoré pomôžu s lepším uchopením implantátov a zrýchlia tak liečbu.

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

O možnostiach náhrady chýbajúceho zuba nám viac porozpráva MDDr. Andrea Stačková, odborný asistent Akadémie Košice.

0
na zuby

Prispejeme vám až 300 € na zuby ročne –⁠ na ošetrenie u zubára, na dentálnu hygienu, zubné strojčeky a na inovatívne zubné kefky Oral-B iO či ďalšie produkty značky Oral-B.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 125. dielu podcastu Zdravé reči o zubných implantátoch a protézach, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Adela Kumorová