Atoms/icons/24/grey/info-24
Od 1. 8. 2022 už nie je potrebné zasielať prihlášku pre novorodenca do zdravotnej poisťovne. Jeho poistenie vzniká automaticky v rovnakej poisťovni ako je poistená matka. 
Zisti viac.
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravé reči #116: Kliešťová encefalitída

ZR_116_Kliešťová encefalitída
Vypočujte si 116. diel nášho podcastu Zdravé reči, v ktorom sa venujeme kliešťom a kliešťovej encefalitíde.
ZR_116_Kliešťová encefalitída

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Po pobyte v prírode si môžeme so sebou priniesť neželaného hosťa – kliešťa. Čoraz častejšie sa objavujú v prírode ešte v zimných mesiacoch, alebo začiatkom skorej jari až do neskorej jesene. Sú malé ako špendlíková hlavička ale môžu nám spôsobiť veľké zdravotné problémy. 

Jednou z najvážnejších je kliešťová encefalitída, ktorá môže prebiehať bez príznakov, ale v niektorých prípadoch končiť až smrťou. Ako sa chrániť proti kliešťom a kedy je vhodné po uhryznutí navštíviť lekára?

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Všetky dôležité informácie o kliešťovej encefalitíde nám poskytol neurológ MUDr. Karol Točík, PhD. zo súkromného zdravotníckeho centra Hippokrates.

0 %
Príspevok

Vrátime vám 50 % z ceny očkovania proti kliešťovej encefalitíde. 

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 116. dielu podcastu Zdravé reči o kliešťovej encefalitíde kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Adela Kumorová

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Poskytovateľom tejto služby je Union poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 39/2015 Z.z. o poisťovníctve v platnom znení a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Poskytovateľom tejto služby je Union zdravotná poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 581/2004 Z.z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou v platnom znení a
o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Poistite sa na letnú dovolenku už teraz

Pohodlne online za 5 minút. Aj s predstihom, aj na poslednú chvíľu. Poistenci Union zdravotnej poisťovne majú zľavu na krátkodobé cestovné poistenie až 50 %.