Zdieľať

Zdravé reči #116: Kliešťová encefalitída

ZR_116_Kliešťová encefalitída
Vypočujte si 116. diel nášho podcastu Zdravé reči, v ktorom sa venujeme kliešťom a kliešťovej encefalitíde.
ZR_116_Kliešťová encefalitída

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Po pobyte v prírode si môžeme so sebou priniesť neželaného hosťa – kliešťa. Čoraz častejšie sa objavujú v prírode ešte v zimných mesiacoch, alebo začiatkom skorej jari až do neskorej jesene. Sú malé ako špendlíková hlavička ale môžu nám spôsobiť veľké zdravotné problémy. 

Jednou z najvážnejších je kliešťová encefalitída, ktorá môže prebiehať bez príznakov, ale v niektorých prípadoch končiť až smrťou. Ako sa chrániť proti kliešťom a kedy je vhodné po uhryznutí navštíviť lekára?

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Všetky dôležité informácie o kliešťovej encefalitíde nám poskytol neurológ MUDr. Karol Točík, PhD. zo súkromného zdravotníckeho centra Hippokrates.

0 %
Príspevok

Vrátime vám 50 % z ceny očkovania proti kliešťovej encefalitíde. 

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 116. dielu podcastu Zdravé reči o kliešťovej encefalitíde kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Adela Kumorová

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.