Atoms/icons/24/grey/info-24
Od 1. 8. 2022 už nie je potrebné zasielať prihlášku pre novorodenca do zdravotnej poisťovne. Jeho poistenie vzniká automaticky v rovnakej poisťovni ako je poistená matka. 
Zisti viac.
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravé reči #109: Detský zrak

ZR_109_Detský zrak
Vypočujte si 109. diel nášho podcastu Zdravé reči, v ktorom sa venujeme vývoju a problémom detského zraku.
ZR_109_Detský zrak

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Zrak je naším najdôležitejším zmyslom, vnímame ním až 80 % informácií z okolitého prostredia. Paradoxne, tesne po narodení je zo všetkých zmyslov najmenej vyvinutým. Štruktúry oka totiž ešte potrebujú čas, žltá škvrna makule je nezrelá. Preto bábätko po narodení spočiatku vníma svetlo a tmu.

V najbližších troch mesiacoch života sa však kvalita zraku výrazne zlepšuje. Tak, ako sa dieťa učí chodiť a rozprávať, rovnako sa učí aj vidieť. Rodič by si mal všímať reakciu dieťaťa na orientáciu v priestore, problematické rozoznávanie osôb, hľadanie hračiek v okolí, nástup škúlenia a všetky tieto zmeny či prípadné problémy konzultovať so špecialistami.

To najdôležitejšie o detskom zraku, najčastejších problémoch a možnostiach ich riešenia nám prezradí MUDr. Beáta Bušányová, PhD., MBA, primárka Kliniky detskej oftalmológie NÚDCH a oftalmologička MUDr. Zuzana Kozárová z IVIO CLINIC.

0
Balík

Balík výhod pre váš zdravý zrak vo výške až 150 eur. Na zdraví našich poistencov nám záleží, preto majú v rámci očného balíka komplexné vyšetrenie očí a OCT vyšetrenie úplne zdarma. Okrem toho prispejeme deťom na okuliare.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 109. dielu podcastu Zdravé reči o vývoji a problémoch detského zraku kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Adela Kumorová

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Poskytovateľom tejto služby je Union poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 39/2015 Z.z. o poisťovníctve v platnom znení a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Poskytovateľom tejto služby je Union zdravotná poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 581/2004 Z.z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou v platnom znení a
o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Na prepoistenie do Union zdravotnej poisťovne vám zostáva

  • 00 dní
Prejdite do zdravotnej poisťovne s dlhodobo najspokojnejšími poistencami.