Zdieľať

Zdravé reči #109: Detský zrak

ZR_109_Detský zrak
Vypočujte si 109. diel nášho podcastu Zdravé reči, v ktorom sa venujeme vývoju a problémom detského zraku.
ZR_109_Detský zrak

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Zrak je naším najdôležitejším zmyslom, vnímame ním až 80 % informácií z okolitého prostredia. Paradoxne, tesne po narodení je zo všetkých zmyslov najmenej vyvinutým. Štruktúry oka totiž ešte potrebujú čas, žltá škvrna makule je nezrelá. Preto bábätko po narodení spočiatku vníma svetlo a tmu.

V najbližších troch mesiacoch života sa však kvalita zraku výrazne zlepšuje. Tak, ako sa dieťa učí chodiť a rozprávať, rovnako sa učí aj vidieť. Rodič by si mal všímať reakciu dieťaťa na orientáciu v priestore, problematické rozoznávanie osôb, hľadanie hračiek v okolí, nástup škúlenia a všetky tieto zmeny či prípadné problémy konzultovať so špecialistami.

To najdôležitejšie o detskom zraku, najčastejších problémoch a možnostiach ich riešenia nám prezradí MUDr. Beáta Bušányová, PhD., MBA, primárka Kliniky detskej oftalmológie NÚDCH a oftalmologička MUDr. Zuzana Kozárová z IVIO CLINIC.

0
Balík

Balík výhod pre váš zdravý zrak vo výške až 150 eur. Na zdraví našich poistencov nám záleží, preto majú v rámci očného balíka komplexné vyšetrenie očí a OCT vyšetrenie úplne zdarma. Okrem toho prispejeme deťom na okuliare.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 109. dielu podcastu Zdravé reči o vývoji a problémoch detského zraku kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Adela Kumorová

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.