Zdieľať

Zdravá duša #55: Popôrodná depresia

ZD_55-9
Vypočujte si 55. diel podcastu Zdravá duša, v ktorom sa venujeme téme Popôrodná depresia.
ZD_55-9

Podcast Zdravá duša je náš ďalší podcast, ktorý je zameraný na témy týkajúce sa duševného zdravia. Okrem toho prinášame podcast Zdravé reči, ktorý patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Ako prvá zdravotná poisťovňa prinášame už druhý vlastný podcast.

Každý mesiac vám prinášame nové diely podcastu Zdravá duša. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne témy týkajúce sa duševného zdravia.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Narodenie dieťaťa prináša so sebou veľmi veľa emócií a radosti. Stáva sa však, že radosť vystrieda strach, obavy a depresia. Je to len strach zo zodpovednosti a adaptácie na zmenu alebo sa jedná o popôrodnú depresiu?

Ako rozpoznať či ide len o emocionálne rozkolísanie a prirodzenú neistota matky, alebo závažnejší duševný stav, vysvetľuje psychologička Hana Celušáková z Univerzity Komenského v Bratislave. 

Dozviete sa aj o tom:

Na liečbu psychických ochorení máte nárok z verejného zdravotného poistenia

Máme zazmluvnené stovky psychiatrických a psychologických ambulancií po celom Slovensku. Pomôžeme vám vyhľadať odbornú psychologickú alebo psychiatrickú pomoc.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 55. dielu podcastu Zdravá duša o popôrodnej depresii kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Regina Juhásová

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.