Atoms/icons/24/grey/info-24
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravá duša #5: Toxické vzťahy

Toxické vzťahy
Vypočujte si 5. diel nášho podcastu Zdravá duša a dozviete sa všetko o toxických vzťahoch.
Toxické vzťahy

Náš nový podcast Zdravá duša je náš nový podcast, ktorý je zameraný na témy týkajúce sa duševného zdravia. Okrem toho prinášame podcast Zdravé reči, ktorý patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Ako prvá zdravotná poisťovňa prinášame už druhý vlastný podcast.

Každý mesiac vám prinášame nový diel podcastu Zdravá duša. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne témy týkajúce sa duševného zdravia.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Problémov súčasných vzťahov je viac, väčšina z nich pramení z nedostatočnej asertívnej komunikácie. Existujú však aj vzťahy, kde sa jeden z partnerov bojí o svojich pocitoch komunikovať nielen s osobou, s ktorou zdieľa domácnosť, ale aj so svojím okolím.

Netrvá dlho a človeku sa v takomto vzťahu začne zhoršovať zdravie, lekári tento potom pripisujú psychosomatike. V skutočnosti je to však dôsledok toxického vzťahu. Toxický partner totiž dokáže odhaliť naše slabé miesto a neustále naň útočiť. Ako z toxického vzťahu von, ako ho odhaliť a kde hľadať pomoc?

Na túto tému sa rozprávame s koučkou a etikoterapeutkou Bronislavou Svrčkovou.

Atoms/icons/80/grey-green/prevsetkych-80

Union pre zdravú dušu na Facebooku

Pridajte sa do facebookej skupiny Union pre zdravú dušu, ktorá obsahuje množstvo zaujímavého a užitočného obsahu týkajúceho sa duševného zdravia. 

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 5. dielu podcastu Zdravá duša o toxických vzťahoch kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Daniel Skatular

Pomohla ti táto odpoveď?