Zdieľať

Zdravá duša #38: Vplyv médií na psychiku

ZD_38-Vplyv médií na psychiku
Vypočujte si 38. diel podcastu Zdravá duša, v ktorom sa venujeme vplyvu médií na psychiku.
ZD_38-Vplyv médií na psychiku

Náš podcast Zdravá duša je nový podcast, ktorý je zameraný na témy týkajúce sa duševného zdravia. Okrem toho prinášame podcast Zdravé reči, ktorý patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Ako prvá zdravotná poisťovňa prinášame už druhý vlastný podcast.

Každý mesiac vám prinášame nový diel podcastu Zdravá duša. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne témy týkajúce sa duševného zdravia.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Tragédie, pandémia, hádky, zlosť,… Každý deň sme obklopení a informovaní o negatívnych udalostiach tak, aby nás čo najviac šokovali a rozcítili. Sme neustále obklopení negatívnymi informáciami. Je pochopiteľné, že spracovať takéto správy môže byť ťažké. Počet úzkostných stavov v dôsledku sprostredkovaných informácií narastá. 

Spravodajstvo nás má informovať o dianí vo svete aj doma. Média nás mali vzdelávať i zabávať. Našťastie vzniká čoraz viac jedinečných médií, ktoré zmenili naratív tak, aby poukazovali na to dobré, čo sa okolo nás deje. 

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Hosťami Zdravej duše sú tento raz psychologička Veronika Pastrnáková z platformy K sebe a Róbert Sedlák, zakladateľ portálu dobrenoviny.sk a Dobrého rádia.

Atoms/icons/80/grey-green/prevsetkych-80

Union pre zdravú dušu na Instagrame

Sledujte náš kanál pre duševné zdravie na Instagrame, ktorý je plný užitočného a zaujímavého obsahu týkajúceho sa duševného zdravia. 

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 38. dielu podcastu Zdravá duša, o vplyve médií na psychiku, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Adela Kumorová

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.