Zdieľať

Zdravá duša #23: ADHD

ZD_23_ADHD
Vypočujte si 23. diel podcastu Zdravá duša, v ktorom sa venujeme poruche pozornosti s hyperaktivitou ADHD.
ZD_23_ADHD

Náš podcast Zdravá duša je nový podcast, ktorý je zameraný na témy týkajúce sa duševného zdravia. Okrem toho prinášame podcast Zdravé reči, ktorý patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Ako prvá zdravotná poisťovňa prinášame už druhý vlastný podcast.

Každý mesiac vám prinášame nový diel podcastu Zdravá duša. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne témy týkajúce sa duševného zdravia.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Často a bežne hodnotíme správanie detí vo svojom okolí a máme tendenciu rýchlo ich označiť za deti s ADHD. No nie každé neposlušné, živé a neposedné dieťa musí mať poruchu pozornosti s hyperaktivitou (ADHD).

Čím skôr problém rozpoznáme a diagnostikujeme, tým skôr vieme dieťaťu pomôcť a nastaviť jeho fungovanie k plnohodnotnému spokojnému životu. 

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Odborný pohľad nám priblížila MUDr. Anna Surovcová, detská psychiatrička z Kliniky detskej psychiatrie LFUK a NÚDCH Bratislava a o vlastnú osobnú skúsenosť sa s nami podelila Mgr. Jana Muránska, PhD., vysokoškolská pedagogička, TSMT terapeutka a taktiež riaditeľka občianskeho združenia RATA.

Na liečbu psychických ochorení máte nárok z verejného zdravotného poistenia

Máme zazmluvnené stovky psychiatrických a psychologických ambulancií po celom Slovensku. Pomôžeme vám vyhľadať odbornú psychologickú alebo psychiatrickú pomoc.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 23. dielu podcastu Zdravá Duša o poruche pozornosti s hyperaktivitou kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Union zdravotná poisťovňa, a.s. si vyhradzuje právo na zmeny poskytovaných výhod.

Adela Kumorová

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.