Zdieľať

Zdravá duša #23: ADHD

ZD_23_ADHD
Vypočujte si 23. diel podcastu Zdravá duša, v ktorom sa venujeme poruche pozornosti s hyperaktivitou ADHD.
ZD_23_ADHD

Náš podcast Zdravá duša je nový podcast, ktorý je zameraný na témy týkajúce sa duševného zdravia. Okrem toho prinášame podcast Zdravé reči, ktorý patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Ako prvá zdravotná poisťovňa prinášame už druhý vlastný podcast.

Každý mesiac vám prinášame nový diel podcastu Zdravá duša. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne témy týkajúce sa duševného zdravia.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Často a bežne hodnotíme správanie detí vo svojom okolí a máme tendenciu rýchlo ich označiť za deti s ADHD. No nie každé neposlušné, živé a neposedné dieťa musí mať poruchu pozornosti s hyperaktivitou (ADHD).

Čím skôr problém rozpoznáme a diagnostikujeme, tým skôr vieme dieťaťu pomôcť a nastaviť jeho fungovanie k plnohodnotnému spokojnému životu. 

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Odborný pohľad nám priblížila MUDr. Anna Surovcová, detská psychiatrička z Kliniky detskej psychiatrie LFUK a NÚDCH Bratislava a o vlastnú osobnú skúsenosť sa s nami podelila Mgr. Jana Muránska, PhD., vysokoškolská pedagogička, TSMT terapeutka a taktiež riaditeľka občianskeho združenia RATA.

Na liečbu psychických ochorení máte nárok z verejného zdravotného poistenia

Máme zazmluvnené stovky psychiatrických a psychologických ambulancií po celom Slovensku. Pomôžeme vám vyhľadať odbornú psychologickú alebo psychiatrickú pomoc.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 23. dielu podcastu Zdravá Duša o poruche pozornosti s hyperaktivitou kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Union zdravotná poisťovňa, a.s. si vyhradzuje právo na zmeny poskytovaných výhod.

Adela Kumorová

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus.