Atoms/icons/24/grey/info-24
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravá duša #23: ADHD

ZD_23_ADHD
Vypočujte si 23. diel podcastu Zdravá duša, v ktorom sa venujeme poruche pozornosti s hyperaktivitou ADHD.
ZD_23_ADHD

Náš podcast Zdravá duša je nový podcast, ktorý je zameraný na témy týkajúce sa duševného zdravia. Okrem toho prinášame podcast Zdravé reči, ktorý patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Ako prvá zdravotná poisťovňa prinášame už druhý vlastný podcast.

Každý mesiac vám prinášame nový diel podcastu Zdravá duša. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne témy týkajúce sa duševného zdravia.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Často a bežne hodnotíme správanie detí vo svojom okolí a máme tendenciu rýchlo ich označiť za deti s ADHD. No nie každé neposlušné, živé a neposedné dieťa musí mať poruchu pozornosti s hyperaktivitou (ADHD).

Čím skôr problém rozpoznáme a diagnostikujeme, tým skôr vieme dieťaťu pomôcť a nastaviť jeho fungovanie k plnohodnotnému spokojnému životu. 

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Odborný pohľad nám priblížila MUDr. Anna Surovcová, detská psychiatrička z Kliniky detskej psychiatrie LFUK a NÚDCH Bratislava a o vlastnú osobnú skúsenosť sa s nami podelila Mgr. Jana Muránska, PhD., vysokoškolská pedagogička, TSMT terapeutka a taktiež riaditeľka občianskeho združenia RATA.

Atoms/icons/80/grey-green/prevsetkych-80

Union pre zdravú dušu na Facebooku

Pridajte sa do facebookej skupiny Union pre zdravú dušu, ktorá obsahuje množstvo zaujímavého a užitočného obsahu týkajúceho sa duševného zdravia. 

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 23. dielu podcastu Zdravá Duša o poruche pozornosti s hyperaktivitou kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Union zdravotná poisťovňa, a.s. si vyhradzuje právo na zmeny poskytovaných výhod.

Adela Kumorová

Pomohla ti táto odpoveď?