Zdieľať

Zdravá duša #12: Poruchy príjmu potravy

Poruchy prijmu potravy
Vypočujte si 12. diel podcastu Zdravá duša a dozviete sa viac o poruchách príjmu potravy.
Poruchy prijmu potravy

Náš podcast Zdravá duša je nový podcast, ktorý je zameraný na témy týkajúce sa duševného zdravia. Okrem toho prinášame podcast Zdravé reči, ktorý patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Ako prvá zdravotná poisťovňa prinášame už druhý vlastný podcast.

Každý mesiac vám prinášame nový diel podcastu Zdravá duša. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne témy týkajúce sa duševného zdravia.

 

Čo sa dozviete v tomto diele?

Mentálna anorexia, mentálna bulímia, porucha záchvatového prejedania sa, ortorexia,… Porucha príjmu potravy nie je jedna. Je ich hneď niekoľko. A žiaľ, počet Slovákov, ktorí trpia niektorou z nich, pribúda.

V praxi sa vyznačujú abnormálnymi stravovacími návykmi a chorobnou reguláciou telesnej hmotnosti. Poruchu príjmu potravy síce nezaraďujeme medzi úzkostné ochorenia, no úzkosť je jej podstatou. Úzkosť, ktorá vyplýva z porušeného vzťahu k sebe samému.

Svoje o tom vie i Nina, ktorá s poruchou príjmu potravy aktívne súperí. Vypočujte si jej spoveď a tiež odborný pohľad MUDr. Jany Ferencovej, primárky psychosomatickej klinikay FZaSP TU a PNPP v ďalšej epizóde nášho podcastu.

Na liečbu psychických ochorení máte nárok z verejného zdravotného poistenia

Máme zazmluvnené stovky psychiatrických a psychologických ambulancií po celom Slovensku. Pomôžeme vám vyhľadať odbornú psychologickú alebo psychiatrickú pomoc.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 12. dielu podcastu Zdravá duša o poruchách príjmu potravy klinite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Lucia Štálniková

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.