Atoms/icons/24/grey/info-24

V sobotu 30. septembra máme pre vás otvorené pobočky v Bratislave v čase od 8:00 do 20:00 hod; ostatné pobočky v čase od 8:00 do 14:00 hod. Príďte sa prepoistiť osobne alebo volajte callcentrum v čase od 8:00 do 13:00 hod. 

Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravá duša #12: Poruchy príjmu potravy

Poruchy prijmu potravy
Vypočujte si 12. diel podcastu Zdravá duša a dozviete sa viac o poruchách príjmu potravy.
Poruchy prijmu potravy

Náš podcast Zdravá duša je nový podcast, ktorý je zameraný na témy týkajúce sa duševného zdravia. Okrem toho prinášame podcast Zdravé reči, ktorý patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Ako prvá zdravotná poisťovňa prinášame už druhý vlastný podcast.

Každý mesiac vám prinášame nový diel podcastu Zdravá duša. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne témy týkajúce sa duševného zdravia.

 

Čo sa dozviete v tomto diele?

Mentálna anorexia, mentálna bulímia, porucha záchvatového prejedania sa, ortorexia,… Porucha príjmu potravy nie je jedna. Je ich hneď niekoľko. A žiaľ, počet Slovákov, ktorí trpia niektorou z nich, pribúda.

V praxi sa vyznačujú abnormálnymi stravovacími návykmi a chorobnou reguláciou telesnej hmotnosti. Poruchu príjmu potravy síce nezaraďujeme medzi úzkostné ochorenia, no úzkosť je jej podstatou. Úzkosť, ktorá vyplýva z porušeného vzťahu k sebe samému.

Svoje o tom vie i Nina, ktorá s poruchou príjmu potravy aktívne súperí. Vypočujte si jej spoveď a tiež odborný pohľad MUDr. Jany Ferencovej, primárky psychosomatickej klinikay FZaSP TU a PNPP v ďalšej epizóde nášho podcastu.

Na liečbu psychických ochorení máte nárok z verejného zdravotného poistenia

Máme zazmluvnené stovky psychiatrických a psychologických ambulancií po celom Slovensku. Pomôžeme vám vyhľadať odbornú psychologickú alebo psychiatrickú pomoc.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 12. dielu podcastu Zdravá duša o poruchách príjmu potravy klinite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Lucia Štálniková

Sme mocní
od východu po západ

Svojim blízkym zaistite super ochranu.
Super poistenie pre super rodiny.

Sme mocní
od východu po západ

Svojim blízkym zaistite super ochranu.
Super poistenie pre super rodiny.