Zdieľať

Zdravé reči #147: Výživa onkologických pacientov

ZR_147-Výživa onkologických pacientov
Vypočujte si 147. diel nášho podcastu Zdravé reči, v ktorom sa venujeme výžive onkologických pacientov.
ZR_147-Výživa onkologických pacientov

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Kľúčový faktor pre priaznivý priebeh onkologickej liečby je dostatočná výživa pacienta. Vedeli ste, že až dvadsať percent onkologických pacientov a pacientok umiera na podvýživu a nie na onkologické ochorenie? Žiadne chudnutie pre priaznivý priebeh liečby nie je žiadúce.

Ako si nastaviť správny výživový program, ktoré potraviny zaradiť do jedálnička a ktoré nie, vám poradí nutričná terapeutka Národného onkologického ústavu v Bratislave, Petronela Forišek Paul.

V rozhovore si vypočujete:

Poistenie onkologických chorôb vás finančne podrží, aby ste sa mohli plne sústrediť na liečbu. Navyše získate overenie diagnózy a poistenie detí na zmluve rodiča zadarmo.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 147. dielu podcastu Zdravé reči, o výžive onkologických pacientov kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Regina Juhásová

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.