Zdieľať

Ušetrite pri starostlivosti o detský chrup

ošetrenie zubného kazu
Tretím najčastejším ochorením u detí je zubný kaz. Ako sa správne starať o detský chrup?
ošetrenie zubného kazu

Článok bol aktualizovaný v apríli 2024 z dôvodu zrušenia zubného benefitu Ministerstvom zdravotníctva SR.

Medzinárodný deň detí sa spája s oslavami, tie zas kráčajú ruka v ruke s dobrotami od výmyslu sveta. Pojedanie sladkostí však v rodičoch neraz vzbudí dilemu, ako sa starať o detský chrup a či nie je vhodné konzumácii sladkostí radšej predchádzať.

„Ak hovoríme o dentálnom zdraví, najdôležitejšia je dôkladná a pravidelná starostlivosť o detské zúbky za pomoci rodičov. Podceňovať nemožno ani prehliadky u zubných lekárov, ktoré dokážu včas odhaliť zubný kaz či potrebu zubného strojčeka,“ uvádza za Union zdravotnú poisťovňu riaditeľka revíznych a zdravotných činností MUDr. Ingrid Dúbravová.

Práve prevencii venujeme veľkú pozornosť a svojich poistencov a poistenky motivuje k preventívnym prehliadkam, vďaka ktorým je možné aj u detí predísť väčším zdravotným ťažkostiam v prípade, ak by sa samotný problém podcenil.

V štatistikách najčastejších ochorení detí, ktoré si vyžadovali liečbu, je liečba zubného kazu už na treťom mieste. „Rovnako to bolo aj v minulom roku a sme radi, že preplácanie výkonov pri ošetrení zubov u detských pacientov využilo 11 percent našich poistencov a poisteniek. Dentálny benefit môžu využiť aj tento rok, samozrejme, tento nadštandard sa týka aj rodičov,“ vysvetľuje hovorkyňa Kristína Baluchová.

O zdravie našich poistencov a poisteniek sa staráme komplexne. Detskému zdraviu sa venujeme aj v témach svojich podcastov Zdravé reči, kde sa rodičia môžu od odbornej verejnosti dozvedieť viac aj o správnom stravovaní. Množstvo užitočných poznatkov je pre poistencov a poistenky zhrnutých aj v praktických blogoch či e-bookoch.

Martina Harsanyiova

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.