Zdieľať

Údržba auta a jazdenie počas zimy

údržba auta a jazdenie v zime
Sneh, ľad, posypové zmesi – to všetko dáva vášmu autu počas jazdenia v zime poriadne zabrať. Viete, ako sa treba počas zimy o auto postarať, aby ste sa naň mohli spoľahnúť a jazdiť bezpečne?
údržba auta a jazdenie v zime
V článku si prečítate:

Počas zimných mesiacov, mrazivých dní a nocí, je najviac zaťažovaný akumulátor. Dlhé štartovanie, prípadne dlhé státie v mrazoch jeho životnosť skracujú. Preto pri problémoch so štartovaním neváhajte a dajte si premerať alebo rovno vymeniť batériu v servise.

V zimnej výbave auta by nemali okrem nemrznúcej zmesi do ostrekovača chýbať škrabky na ľad, metlička na sneh, rozmrazovač na sklo a univerzálny rozmrazovač. Hodiť sa môžu aj štartovacie káble a ťažné lano. V horských oblastiach určite aj snehové reťaze.

Atoms/icons/80/grey-red/poistenie_auta_na_dovolenku-80

Môžete platiť za poistenie auta menej?

U nás si vyskladáte poistenie podľa seba. Splátky si nastaviť mesačne alebo štvrťročne. Prihodiť si poistenie batožiny, úrazu a prémiové asistenčné služby.

Umývanie auta počas zimy

Aby ste ochránili karosériu a podvozok, ale najmä kvôli viditeľnosti a bezpečnosti, nezabudnite svoje auto umývať aj v zime. Netreba sa na umývačku vybrať v najsilnejšom mraze a auto by malo byť aspoň trochu zahriate jazdou, ale inak vám nič nebráni občas ho zbaviť všetkých nečistôt, ktoré poškodzujú jednotlivé časti. Dôležité je nezabudnúť na ochranu voskom – posledná vrstva, ktorá zabezpečí ochranu karosérie pred ďalším nečasom.

Bezpečná jazda na snehu

K pravidlám, ktoré zvyšujú bezpečnú jazdu na snehu a ľade, určite patrí zníženie rýchlosti počas jazdy. Na cesty sa nikdy nevydávajte so zahmlenými, alebo nie úplne odmrazenými sklami, rovnako musia byť očistené aj všetky svetlá. 

Na zasnežených a zamrznutých cestách jazdite pomalšie ako zvyčajne a rozhodne dodržiavajte aj bezpečnú vzdialenosť od áut pred vami. V naozaj nepriaznivých podmienkach treba vypnúť aj rádio, aby ste počuli akékoľvek zvuky, ktoré môžu naznačiť náhlu zmenu terénu a podobne. 

Odbočovať treba s predstihom, s tým, že pred stlačením brzdového pedála treba najprv zapnúť smerové svetlo. Pri šmyku a hroziacom šmyku dajte nohu dole z plynového pedála, dobrzďujte iba veľmi jemne, prípadne nechajte auto znížiť rýchlo samovoľne. Nerobte prudké pohyby volantom. V hmle nezabudnite na zapnutie hmlových svetiel. 

Nezabudnite, že potrebujete mať aj poistenie auta. PZP online uzatvoríte veľmi rýchlo a pohodlne kedykoľvek a kdekoľvek. Kryje škody, ktoré pri dopravnej nehode spôsobíte na zdraví a majetku iným osobám. Ak sa chcete vyhnúť vysokým nákladom spojeným s poškodením a opravou vášho auta po dopravnej nehode, slúži na to havarijné poistenie

Martina Harsanyiova

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.