Zdieľať

Top 5 aplikácií do vášho auta

Pri možnostiach, ktoré dnešná doba ponúka, môže byť šoférovanie pohodlnejšie ako kedykoľvek predtým. Pozerať do mobilu počas šoférovania síce neodporúčame, ale so správnym handsfree zariadením sa dajú využiť aplikácie, ktoré si ako šofér okamžite zamilujete. :-)

1. GasBuddy

Šoférovanie, najmä to na dlhé trate, rozhodne nie je lacná záležitosť. Poznáte to. Ste v zahraničí, bliká vám kontrolka, vy potrebujete súrne natankovať, no ani náhodou netušíte, kde sa objaví najbližšia čerpacia stanica a už vôbec nie to, kde by vás vyšlo „nakŕmenie“ vášho tátoša najlacnejšie.

A práve pre tieto prípady je tu mobilná aplikácia GasBuddy, ktorá vám pomôže nájsť najlacnejšie palivo v oblasti, v ktorej sa práve nachádzate. Výsledky je možné filtrovať podľa aktuálneho miesta, prípadne poštového smerovacieho čísla a razom nájdete najlepšie ponuky v okolí.

Aplikácia ponúka možnosť nahlásiť ceny benzínu jednotlivých čerpacích staníc a svojím tipom byť nápomocný pre ostatných, čím získavate body. Čo je však najlepšie, ušetríte čas, peniaze a v konečnom dôsledku aj nervy. 🙂

2. Fuelio

Ďalší skvelý spôsob, ako ušetriť nejaké to euro, je aplikácia Fuelio. Je veľmi ľahko použiteľná a prehľadná a pomôže vám sledovať výdavky na vaše vozidlo, prejdenú vzdialenosť, spotrebu paliva a vaše náklady naň.

Jednotlivé tankovania vám dokáže prehľadne zobraziť na mape Google. Aplikácia pracuje s údajmi z palivového denníka a údajmi o nákladoch, ktoré do nej zadávate. Štatistiky svojich tankovaní, nákladov na palivo a prejdených vzdialeností sa vám zobrazia v podobe prehľadných grafov.

Aby ste v prípade poruchy vášho telefónu o vaše údaje neprišli, aplikácia ponúka možnosť prepojenia s cloudovými riešeniami Dropbox alebo Disk Google. Fuelio sa bezpochyby stane vaším obľúbeným parťákom na cesty!

3. Vlingo

Telefonovanie alebo vybavovanie pracovných emailov počas jazdy je veľmi nebezpečné. Táto aplikácia je ako stvorená pre ľudí, ktorí sú neustále na cestách, no na druhej strane sú nútení byť stále k dispozícii, či už kvôli pracovným, alebo iným povinnostiam. Aplikácia Vlingo je schopná vykonať za vás všetky nasledovné úkony jednoduchým hlasovým povelom:

 • Odosielanie správ, SMS alebo e-mailov.

 • Hlasové vytáčanie.

 • Vyhľadávanie na webe.

 • Možnosť vypočutia si správ a emailov.

 • Získanie navigácie.

Ak si práve vravíte, že Vlingo je obdobou Siri pre Android, máte úplnú pravdu. Táto aplikácia však zvláda i mnohé úkony, ktoré by ste od Siri čakať nemohli. Napríklad môžete odoslať správu, uskutočniť hovor alebo získať súradnice bez toho, aby ste sa museli telefónu čo i len dotknúť, a to pomocou hesla „Wake up“.

Takisto môžete týmto spôsobom jednoducho aktualizovať svoj Facebook alebo Twitter, prihlásiť sa na Foursquare alebo si zarezervovať stôl cez aplikáciu OpenTable. Vlingo je jednoducho obdobou osobnej asistentky, ktorú na cestách jednoznačne oceníte. 🙂

4. Parkopedia

Asi neprezradíme žiadne tajomstvo, ak povieme, že s parkovaním to snáď nikdy nebolo komplikovanejšie. Nájsť voľné parkovacie miesto, najmä vo frekventovanejších časoch, je takmer nemožné a čoraz viac časovo náročné. Aj na tento problém však máme riešenie. Je ním aplikácia do auta s názvom Parkopedia, ktorá funguje už desať rokov a hlási sa k nej čoraz väčšie množstvo spokojných používateľov.

Úlohou aplikácie je nájsť parkovisko čo najbližšie k miestu vašej finálnej destinácie. Zároveň vás informuje, koľko vás to bude stáť a či je priestor k dispozícii. Medzi ďalšie pridané funkcie patria napríklad predbežná rezervácia, ktorá používateľovi umožňuje rezervovať parkovanie online alebo možnosť platby za parkovanie online prostredníctvom aplikácie. Znamená to, že už viac nemusíte strácať čas hľadaním voľného parkovacieho miesta, keďže táto aplikácia šetrí to najcennejšie, čo máte, váš čas. 🙂

5. Waze

Všetci poznáme situácie, kedy sa ponáhľame, či už do práce, k lekárovi, alebo na stretnutie. Často práve vtedy, keď to najmenej potrebujeme, ostaneme trčať v zápche alebo nám život znepríjemní zdržanie v časoch, kedy sú cesty najviac frekventované. Každý, kto má skúsenosť s podobnými situáciami, určite ocení aplikáciu Waze.

Pomocou tejto aplikácie získavate aktuálne informácie z ciest v reálnom čase, ktoré sú neustále aktualizované aktívnou komunitou Waze-u. Aplikácia má funkciu presmerovania trasy v prípade, že sa v nadchádzajúcom úseku nachádzajú nehody alebo iné nebezpečenstvo, zároveň vás takisto informuje o policajných hliadkach. Priebeh svojej trasy môžete dokonca zdieľať so svojimi priateľmi, čo vie byť veľmi nápomocné v prípadoch dohodnutého stretnutia niekde na pol ceste. 🙂

Veríme, že sa vám naše tipy páčia a pomôžu vám jazdiť pohodlnejšie, bezpečnejšie a možno aj o niečo lacnejšie. A nezabudnite, žiadna aplikácia do auta vám nepomôže tak, ako kvalitné povinné zmluvnéhavarijné poistenie.

0 %
Zľava

Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Union Poisťovňa

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Tieto články by ťa mohli zaujímať

Tieto články
by ťa mohli zaujímať

Oznámenie o odklade splatnosti preddavku na zdravotné poistenie v dôsledku COVID-19 za Marec 2020 (PDF)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (ELEKTRONICKÁ VERZIA)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (PDF)

Žiadosť o splátkový kalendár
Online verzia | PDF verzia

Žiadosť o vydanie kombinovaného preukazu poistenca / európskeho preukazu zdravotného poistenia (PDF)

 • Ak žiadosť o vydanie preukazu poistenca podáva za poistenca iná osoba (netýka sa zákonných zástupcov maloletých detí), ktorá prevezme preukaz osobne na kontaktnom mieste, prípadne ho žiada doručiť poštou na svoju adresu, je potrebné, aby k Žiadosti priložila prílohu – úradne overené Plnomocenstvo. (PDF)

Žiadosť o vydanie formulára / prenosného dokumentu a o dopísanie nezaopatreného rodinného príslušníka do formulára (PDF)

Dotazník pre určenie štátu bydliska (nariadenie ES č. 883/2004 a 987/2009) (PDF)

Čestné vyhlásenie ku skutočnostiam rozhodujúcim pre vznik platiteľa poistného – štát (Starostlivosť o dieťa do 6 rokov / opatrovanie osoby s ťažkým zdravotným postihnutím) (PDF)

Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
Online verzia | PDF verzia

Univerzálne oznámenie poistenca (PDF)

 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ (platné do 31.12.2008)
  PDF 1. časť2. časť

 • Oznámenie o príjmoch za rok 2016
  Word verzia | PDF verzia
 • Oznámenie o príjmoch za rok 2013
  Word verzia | PDF verzia
 • Oznámenie o príjmoch za rok 2012
  Word verzia | PDF verzia
 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.06.2018
  UPOZORNENIE: – formulár odporúčame stiahnuť a vypĺňať priamo v PC, vypĺňanie online v prehliadači nemusí fungovať správne
 
 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.02.2015 do 31.5.2018´
  UPOZORNENIE: V prípade, ak má zamestnávateľ 3 a viacerých zamestnancov je povinný mesačný výkaz zasielať zdravotnej poisťovni výlučne elektronicky.
 
 • Výkaz platiteľa dividend
  PDF verzia platná od 01.02.2014 (AKTUÁLNA)
 • Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie
  PDF verzia
 • Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
  PDF verzia
 • Univerzálne oznámenie platiteľa poistného
  PDF verzia
 • Potvrdenie zamestnávateľa o uzatvorení pracovného pomeru, obdobného pracovného pomeru alebo iného pracovnoprávneho vzťahu zamestnanca bez trvalého pobytu na území SR 
  PDF verzia