Má vaše dieťa problémy so správnym držaním tela? Prihláste ho na špeciálny zotavovací tábor!

tábory pre deti so skoliózou
Ak hľadáte pre vaše deti poistené u nás letný tábor, ktorý prospeje ich zdraviu, no zároveň ich zabaví, ponúkame vám zaujímavý tip. Ozdravný pobytový alebo denný tábor v Špecializovanej nemocnici pre ortopedickú protetiku, n.o. v Bratislave, a to dokonca za skvelých podmienok.
tábory pre deti so skoliózou

„Máme veľkú radosť, že naša spolupráca so ŠNOP-om pokračuje a môžeme deťom umožniť skvelý prázdninový zážitok, no zároveň zlepšiť aj stav ich pohybovej sústavy. Záujem zo strany našich poistencov sa každým rokom zvyšuje a deti sa aj opätovne vracajú. Minulý rok pobyt absolvovalo sedemdesiatsedem detí,“ uvádza hovorkyňa Unionu Kristína Baluchová.

Ozdravný tábor sa organizuje pobytovo aj na dennej báze v priestoroch ŠNOP. Je určený pre deti so skoliózou a poruchami držania tela vo veku od 6 do 17 rokov (vrátane). Začína sa v pondelok obedom, končí v piatok obedom a počas celého týždňa je zabezpečená strava a pitný režim.

Pobyt je zameraný na nácvik správneho držania tela pod dohľadom špičkových odborníkov. Deti absolvujú rehabilitačný program v telocvični a v bazéne s individuálnou odbornou konzultáciou. „Dohľad nad priebehom pobytu zabezpečuje sestra v spolupráci s lekárom a cviky, ktoré sa v tábore vaše dieťa naučí, určite využije aj doma pri ďalšej prevencii bolestí chrbtice,“ vysvetľuje Kristína Baluchová za Union.

V popoľudňajších hodinách sa deťom budú venovať animátori, ktorí ich zaujmú rôznymi spoločenskými a zábavnými hrami, súťažami, kvízmi, tvorivými dielňami a športovými aktivitami. Podmienkou pobytu je výmenný lístok na ortopedické vyšetrenie od pediatra a kapacita je limitovaná, s prvým kontaktom preto netreba váhať.

Svoje dieťa, poistené v Union zdravotnej poisťovni, môžu záujemcovia prihlásiť za výhodných podmienok najneskôr do 30. júna 2023. Čakajú na nich špeciálne zľavy:

• zľava 100 % z doplatku za animátorské a doplnkové služby a kompletná úhrada týždenného hospitalizačného pobytu (pobyt v cene 135 eur teda môžu mať zadarmo);
  • zľava 19,50 eur zo sumy za denný ambulantný pobyt (z plnej ceny 195 eur doplatia rodičia 175,50 eur).

Viac informácií o podmienkach a prihlasovaní nájdete na: Zľavy na letné pobyty pre deti s poruchami držania tela.