Zdieľať

Rakovina nie je voľba. Varujeme ľudí pred šírením dezinformácií

pacientka s onkologickým ochorením
Union zdravotná poisťovňa apeluje na svojich poistencov a poistenky, aby ignorovali akékoľvek dezinformácie, ktoré sa šíria o onkologických ochoreniach. Nebezpečné výroky známych osobností môžu negatívne vplývať na samotných pacientov a pacientky, aj na ich príbuzenstvo.
pacientka s onkologickým ochorením

„Vieme, že v dnešnej dobe čelí zdravotníctvo silnej vlne dezinformácií a aj preto uverejňujeme v našich publikáciách či na webovej stránke informácie výlučne od odborníkov. Sme však šokovaní, ak niekto označí rakovinu ako voľbu. Traumatizuje to pacientov, ich blízkych a spôsobuje to ešte väčší psychický stres ľuďom, ktorí musia s touto neľahkou chorobou bojovať. Sme zdravotná poisťovňa a k starostlivosti o zdravie našich poistencov a poisteniek patrí odporúčanie neveriť dezinformáciám a konšpiráciám,“ hovorí za Union zdravotnú poisťovňu riaditeľ sekcie poistenia Jozef Koma.

Liečbe a najmä prevencii onkologických ochorení venujeme nemalú pozornosť. Skríningové procesy sme spustili ešte pred štátom regulovanými skríningami, všetky informácie o vyšetreniach nájdete na našich webstránkach. Podporujeme aj testovanie genetickej predispozície na rakovinu prsníka a vaječníkov (gén BRCA1) a o prevencii onkologických ochorení pravidelne aktualizujeme prínosné informácie formou blogov či podcastov.

Martina Harsanyiova

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus.