Dňa 20. apríla 2024 budeme mať v čase 07:30 – 13:00 plánovanú odstávku niektorých systémov. Ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti.

Psychológ R. Krause: Vzťahy a konflikty počas COVID-19

duševné zdravie počas koronavírusu

Union zdravotná poisťovňa mení životy k lepšiemu a stará sa aj o duševné zdravie. Spolu so psychológom Robertom Krausem pripravila sériu videí venovaných psychickému zdraviu počas pandémie COVID-19.

duševné zdravie počas koronavírusu

„Nie je dôležité to, čo sa vám v živote deje, ale oveľa dôležitejšie je to, ako na to zareagujete“, hovorí psychológ Robert Krause o napätí a strese, s ktorým sa môžete stretnúť vo svojom živote vďaka novej životnej situácii spôsobenej pandémiou koronavírusu.

Nemusíte mať vplyv na to, čo sa okolo vás deje, ale určite máte vplyv na to, ako na tieto veci reagujete a ako ich prežívate. Sociálna izolácia môže prinášať viac partnerských konfliktných situácií. To, ako ich zvládate môže byť do veľkej miery ovplyvnené schopnosťou odhaliť potreby partnera ukrývajúcimi sa za slovami.

Psychológ a člen Ústredného krízového štábu SR PhDr. Robert Krause, PhD. hovorí o potrebe venovať zvýšenú pozornosť psychickému zdraviu, keďže psychika významne ovplyvňuje celkovú obranyschopnosť organizmu.

Ďalšie videá venované prevencii duševného zdravia počas koronavírusu sledujte na YouTube kanáli Union zdravotnej poisťovne

Promama

Sme tím žien, ktorý sa s veľkým nadšením stará o Promamu. Chceme byť miestom, ktoré vám poradí, podporí vás a ukáže materstvo také, aké v skutočnosti je. Redakčný tím Promamy pripravuje niektoré články, hľadá na webe relevantné a zaujímavé informácie na tehotenské a materské témy. V spolupráci s odborníkmi, ale aj ochotnými mamičkami či oteckami, vymýšľa a realizuje prípravu redakčných videí.

Promama