Prvý ranný mráz pri ceste autom: ako sa z toho nezblázniť?

prvá námraza
Zima to s nami ľuďmi zväčša nemá veľmi ľahké. Takmer každý na ňu frfle. Chudinka. A pritom to s ňou môže byť veľká sranda. Ja ju mám vlastne veľmi rada. Mám na ňu dokonca len jednu jedinú požiadavku. Musí byť na horách!
prvá námraza

Ach, byť tak celú zimu niekde na chalupe. Len sneh a teplo kozuba. Jediným dopravným prostriedkom by boli lyže, snowboard alebo možno ešte sánky. Hm, značka: ideál.

Hromada zábavy, zdravého pobytu na čerstvom vzduchu a to nehovorím o tom, že by som nemusela platiť žiadne havarijné poistenie. To by sa mi veru páčilo!

Ak si k tomu ešte predstavím, že výmenou auta za lyže by som okrem platenia pzp prišla aj o zimné radostiplné chvíľky s prípravou auta, nesťažovala by som si. Žiadna námraza na aute a skrehnuté ruky, ktoré by namiesto škrabky na okná chceli držať len svoju teplú rannú kávičku? To neznie zle!

Ranná cesta autom v zime: námet na horor

Celá zima strávená ako prázdniny na horách je síce nádherná, žiaľ však len utopická predstava. Naopak úplne reálny fakt je ten, že zima je pre vodičov vážne peklo. A hlavne tie rána!

Alebo poznáte niekoho, koho by tieto ranné automoto zimné rituály neštvali? Ja nie. A vôbec sa tomu nečudujem.

Ak by sa niekedy stalo, že sa budem tešiť na odhadzovanie snehu z kapoty, škrabanie námrazy z okien či ten nepríjemne ľadový volant, zavolajte mi prosím psychiatra.

To by bolo totiž dosť pravdepodobné, že sa mi to moje životné motto „radosť je voľba“ dostalo pod kožu až príliš. A viete ako je to s tými priveľmi veselými ľuďmi…

Atoms/icons/80/grey-red/poistenie_auta_na_dovolenku-80

Ušetrite 20 % z ceny PZP

Jazdíte málo? Platíte málo. Získajte zľavu až 20 % z ceny.
Spoznajte novinku na slovenskom trhu. Vypočítajte si cenu online.

Pár tipov ako z toho neprísť o rozum

Momentálne som však na zimu pekne nabrúsená. Hlavne teda na to, čo hneď z rána vystrája s mojím autom. Keďže však nechcem prísť o nervy, mám niekoľko trikov, vďaka ktorým to každú zimu vždy nakoniec prežijem v celkom dobrom psychickom zdraví.

Spoznávate sa v tejto mojej zimnej rozprávke aj vy?

Možno vám teda nasledujúce rady prídu vhod:

Po niekoľkých minútach je v aute celkom príjemne teplo, hudba hrá, kávička hreje a občas aj krásne sneží, čo je v rannom svite pouličných lámp neskutočná romantika. Hm, tak možno predsa len má aj tá zima za volantom svoje čaro!

Tak čo som napísala na začiatku, to už neplatí! Nevymenila by som auto za lyže na celú zimu. Užijem si ju aj za volantom. A koniec koncov, dnes si vybavím už aj to pzp online!