Zdieľať

Od Pekingu až po New York: Nachodili sme tisíce krokov ako pomoc klientele špeciálneho rehabilitačného centra

Union zdravotná poisťovňa
Prepoisťovacia kampaň vrcholí, zamestnanci a zamestnankyne Union zdravotnej poisťovne i Union poisťovne si však našli čas aj na aktivity s charitatívnym prínosom.
Union zdravotná poisťovňa

V centrále poisťovne sa desiatky zamestnancov zapojili do projektu Pomáhame krok za krokom. Symbolickou chôdzou za ľudí, ktorí sami kráčať nemôžu, zbieraja zamestnanectvo Unionu kroky aj finančné prostriedky. „Dobrý pocit z pohybu sa tentokrát úspešne snúbi s dobrými skutkami. Veríme, že v septembri prekonáme výzvu 30 miliónov krokov, čo v preklade znamená 1 500 eur pre Rehabilitačné Centrum Harmony. Finančné prostriedky organizácia zužitkuje na rehabilitačné aktivity,“ uvádza riaditeľka ľudských zdrojov Tatiana Sýkorová.

Okrem krokovej výzvy sa zamestnanci zapojili aj do špeciálnych zbierok. „Vyzbierali sme viac než dvesto kníh do krásnej knižnice, ktorú prevádzkuje Národný ústav detských chorôb v Bratislave. Spríjemnia deťom neľahké chvíle počas hospitalizácií a možno sa vďaka nim odreagujú aj rodičia, ktorí robia deťom v zariadení sprievod,“ vysvetľuje hovorkyňa Unionu Kristína Baluchová. „Taktiež sme zorganizovali zbierku školských potrieb pre Centrum pre deti a rodiny v Bratislave. Začiatok školského roka sa blíži, sme preto radi, že naši zamestnanci štedro podporili aj túto zbierku.“

Union podporil toto leto aj organizáciu Hikemates, ktorá dlhodobo rozvíja turistiku na Slovensku a ktorej členovia postavili napríklad 16-metrový most v Jaloveckej doline či opravili chodník na Téryho chatu. „Hikemates členom poskytujeme aj poistenie na hory a sme radi, že zdieľanie ich zbierky na našich sociálnych sieťach zaujalo toľko našich poistencov.“

Union sa téme spoločensky zodpovedného podnikania a udržateľnosti intenzívne venuje aj vďaka inšpirácií materskej spoločnosti Achmea. Tento rok už poisťovňa podporila osvetové projekty o rakovine u detí či autizme, v svojej činnosti sa sústreďuje najmä na oblasť sociálnej inklúzie, transparentnosti a vzdelávania.

Martina Harsanyiova

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus.