Zdieľať

Podporili sme Medzinárodný deň detskej rakoviny

rpt
Medzinárodný deň detskej rakoviny, ktorý je 15. februára, sme sa rozhodli podporiť v spolupráci s neziskovou organizáciou Deťom s rakovinou.
rpt

Nezisková organizácia Deťom s rakovinou vznikla v roku 2015 ako iniciatíva rodičov detí, ktoré sa liečili na bratislavskej detskej onkológii. Sídli priamo na Klinike detskej hematológie a onkológie Národného ústavu detských chorôb v Bratislave a je tiež právoplatným členom medzinárodnej organizácie Childhood Cancer International.

„Vieme, že na Slovensku máme výborné štandardy liečby detskej rakoviny, napriek tomu hovoriť o tomto ochorení u detí je vždy veľmi citlivé. Rozhodli sme sa podporiť budovanie povedomia o samotnej diagnóze, jej liečbe a o tom, ako možno neziskovej organizácii Deťom s rakovinou pomôcť,“ vysvetľuje Jozef Koma z Union zdravotnej poisťovne.

Riaditeľ sekcie zdravotného poistenia sa nechal odfotografovať v tričku, ktorého kúpou môžu ľudia priamo podporiť iniciatívu Deťom s rakovinou, n.o. Neziskovke možno prispieť aj kúpou špeciálnych dočasných tetovačiek. „Som konzervatívny typ, pri tejto príležitosti som však s rozhodnutím neváhal,“ dodáva J. Koma.

Na sociálnych sieťach sme zverejnili príspevok so súťažou o tričká s cieľom zapojiť do kampane čo najviac ľudí, na blogu sme uverejnili aj rozhovor na túto tému: „Oslovili sme prednostku Kliniky detskej hematológie a onkológie NÚDCH prof. Alexandru Kolenovú, aby priblížila našim poistencom a poistenkám možné symptómy detskej rakoviny. Je dôležité vedieť práve od odborníkov, čo si treba všímať, ale aj to, kedy sa netreba predčasne znepokojovať,“ dodáva naša hovorkyňa Kristína Baluchová.

Neziskovú organizáciu Deťom s rakovinou môžete podporiť na:  Deťom s rakovinou n.o. 

Zdroj: Union zdravotná poisťovňa

Martina Harsanyiova

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.