Zdieľať

Poistenci a poistenky Union zdravotnej poisťovne sa môžu na vyšetrenia objednávať online

objednávanie na vyšetrenie online
Či už hľadáte alergiológa alebo neurológa, online pobočka Union zdravotnej poisťovne vám pomôže nájsť voľný termín na vyšetrenie. Vďaka vyhľadávaciemu modulu môžete nájsť ambulancie všeobecných lekárov a lekárok, ale aj špecialistiek a špecialistov, ktoré ponúkajú možnosť rezervovať si termín návštevy elektronicky.
objednávanie na vyšetrenie online

„Je to mimoriadne pohodlné, ak potrebujete rýchlo zladiť starostlivosť o svoje zdravie s ostatnými pracovnými a rodinnými povinnosťami. Nemusíte obvolávať jednotlivé ambulancie a zisťovať voľné termíny, naša online pobočka vám s tým pomôže,“ vysvetľuje výhody novinky Elena Májeková, riaditeľka sekcie zdravotného poistenia v Union zdravotnej poisťovni.

Vyhľadávanie zmluvných poskytovateľov, ktorí používajú objednávkový systém, je prístupné na www.union.sk – v sekcii poistenec pod odkazom vyhľadať zmluvného lekára. Vyplníte druh zariadenia, ktoré potrebujete, kraj, prípadne okres, kde by sa ambulancia mala nachádzať a zakliknete „s možnosťou objednania“. Systém vám automaticky vygeneruje všetky možnosti a vy si už vyberiete tú, ktorá vám najviac vyhovuje.

Novinkou je tiež možnosť využívať online služby v nemocnici v Banskej Bystrici.

Na webovej stránke nemocnice www.fnspfdr.sk nájdu pacienti túto možnosť v menu ONLINE služby. Na výber je objednanie si predpisu lieku cez e-recept alebo vyšetrenia u špecialistu. Podľa požiadaviek vyplnia formulár a odošlú ho.

Poistenec alebo poistenka Union zdravotnej poisťovne dostane informáciu o tom, že už má liek predpísaný cez SMS, alebo ju nájde v mobilnej aplikácii a následne si liek môže vyzdvihnúť v ľubovoľnej lekárni.

„Túto službu bolo pre nemocnicu možné zriadiť vďaka tomu, že Union zdravotná poisťovňa má pre svojich poistencov a poistenky k dispozícii efektívny systém hlásení o predpísaní lieku lekárom,“ povedala riaditeľka nemocnice Miriam Lapuníková.

Tiež má možnosť objednať sa na vyšetrenie k odborníkovi – zatiaľ je to možné vo vybraných ambulanciách, ktorých zoznam bude nemocnica rozširovať. Termín vyšetrenia pacientovi príde do 24 hodín na e-mailovú adresu, ktorú uviedol vo formulári.

Martina Harsanyiova

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.