Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Poistenie onkologických chorôb si vyberá čoraz viac klientov a klientok

poistenie onkologických chorôb
Ako prvá poisťovňa na Slovensku sme priniesli možnosť poistiť sa pre prípad onkologickej choroby. Počas liečby aj rekonvalescencie tak môže naša klientela finančne ľahšie zvládnuť neočakávanú situáciu, ktorá má negatívny vplyv na celú rodinu.
poistenie onkologických chorôb

Sesterská spoločnosť Unionu – Union zdravotná poisťovňa – upozornila pri príležitosti Dňa narcisov (18. apríla 2024) na stúpajúce štatistiky onkologických ochorení, pričom rakovina postihuje najmä ľudí vo veku od 45 rokov.

Poistenie onkologických chorôb je na Slovensku relatívne novým produktom a v súčasnosti ho samostatne ponúkajú len dve poisťovne. Union uviedol toto poistenie na trh v roku 2016.

„Náš produkt poistenia onkologických chorôb vnímame veľmi citlivo, aj preto, že máme priame skúsenosti z našej sesterskej spoločnosti Union zdravotnej poisťovne a vieme, že rakovina si nevyberá. Preto sme si dali záležať na tom, aby toto poistenie poskytlo klientele skutočný pocit istoty a bezpečia,“ vysvetľuje hovorkyňa Kristína Baluchová. „Je nespochybniteľné, že ľudia vnímajú riziká súčasnej doby a pristupujú k svojmu zdraviu aj budúcnosti proaktívne, nechcú sa spoliehať na to, že nič zlé sa im stať nemôže. Vidíme, že každým rokom narastá počet klientok a klientov, ktorí sa na nás spoľahnú aj v tejto oblasti.“

V roku 2023 narástol počet klientov s poistením onkologických ochorení v porovnaní s rokom 2022 o viac než 130 percent. Aj čísla za prvý kvartál tohto roku ukazujú, že záujem Slovákov o tento druh poistenia naďalej stúpa.

Union ponúka viacero modifikácií tohto produktu, 98,5 percent klientok a klientov si však volí variant poistenia Balík EXTRA, ktorý ponúka najširšie možnosti krytia a zahŕňa v rámci toho všetky zhubné nádory podľa Medzinárodnej klasifikácie chorôb a vybrané nezhubné a neinvazívne nádory. Len minulý rok poisťovňa zaregistrovala viacero žiadostí o poistné plnenie.

„V štatistikách zdravotnej poisťovne vidíme medziročný nárast onkologických ochorení, pričom najčastejšie ide o rakovinu prsníka, kože, prostaty, hrubého čreva a štítnej žľazy. Rakovina častejšie postihuje ženy než mužov, v minulom roku išlo o takmer 60 percent,“ dodáva Baluchová.

Poistencom a poistenkám Union zdravotnej poisťovne poskytuje Union na poistenie onkologickej choroby zľavu 20 percent, všetci klienti a klientky tiež získavajú pri tomto poistení možnosť zadarmo pripoistiť svoje deti vo veku do 18 rokov.

Martina Harsanyiova

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus.