Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Najlepší pomocníci, ktorí vám uľahčia starostlivosť o bábätko

pomôcky pre starostlivosť o bábätká

Menej je viac a platí to aj pri detskej výbavičke. Spýtali sme sa mám, ktoré produkty z detského sortimentu najviac využili. Nechajte sa inšpirovať ich tipmi.

pomôcky pre starostlivosť o bábätká
V článku si prečítate:

Ergonomický nosič

Nosiť plačúce bábätko iba v náručí? Čoskoro si nebudete cítiť ruky. Skúste si pre drobca zaobstarať ergonomický nosič, ktorý vám uľahčí nosenie. Vďaka nemu bude bábätko cítiť tlkot vášho srdca, ľahšie sa upokojí, aj zaspí. Deväť mesiacov ste ho nosili pod srdcom, v nosiči zažije podobný pocit. Na trhu nájdete nosiče aj s novorodeneckou vložkou, ktorá pomáha fixovať bábätko. Môžete vyskúšať aj nosenie v šatke, viazanie šatky si ale vyžaduje trošku cviku.

„Na nosič nedám dopustiť. S maličkou sme si užili prechádzky. Chodila som s ňou na túry a na také miesta, kam by som sa nedostala s kočíkom,“ tvrdí Majka, ktorá si nosenie zamilovala.

Detský kočík

Alfa a omega (takmer) každej mamy. Aj v prípade, že sa rozhodnete bábätko výlučne nosiť, je dobré mať aj hlboký kočík, ktorý vám bude slúžiť ako poistka. Do kočíka nemusíte vložiť všetky úspory, pretože sa môže stať, že bábätko bude mať naň iný názor: „Kúpila som luxusný retro kočík, ktorý bol jednoducho nádherný. Manželovi pri pohľade na cenu skoro vyskočili oči z jamôk. Nakoniec som ho prehovorila. Synček v ňom bol až dvakrát. Plakal o dušu a ja som nemala chuť nechávať ho tam nasilu,“ spomína Janka na svoj zážitok.

Ak neviete, ktorý kočík je pre vás ten naj, ukážeme vám, podľa čoho ho vyberať.

Vankúš na dojčenie

Či dojčíte, alebo bábätko kŕmite umelým mliekom, vankúš na dojčenie určite využijete. Zabezpečí vám obom komfort pri papaní. Dojčiaci vankúš si pochvaľujú aj mamy, ktoré rodili sekciou. Oddelí bábätko od boľavej jazvy.

Odsávačka hlienov

Keďže bábätko ešte nevie dýchať ústami, plný noštek ho dokáže poriadne potrápiť. Hlieny šikovne a bezbolestne vysajete odsávačkou hlienov. Na trhu nájdete niekoľko druhov:

Najmä posledný tip vyzerá hrôzostrašne a u mnohých mamín vyvoláva rôzne obavy. Odsávanie soplíkov je však bezpečné a bábätku sa po odsatí viditeľne uľaví.

Sterilizátor dojčenských fliaš

Pokiaľ bábätko výlučne nedojčíte, oceníte aj túto praktickú pomôcku. Pravidelná sterilizácia dojčenských fliaš je krok, ktorý sa nesmie prekročiť. Inak by sa fľaša mohla stať zdrojom choroboplodných baktérií, ktoré ohrozujú tráviaci aj imunitný systém bábätka. Sterilizátor vám môže ušetriť množstvo času: „Spočiatku som fľaše a cumlíky vyvárala v hrnci, tak, ako mi to poradila moja mamina,“ spomína Silvia. „Nikdy sa mi pekne nevysušili, ostávali na nich nepekné fľaky. Kúpa parného sterilizátora bola pre mňa v materstve tá najlepšia investícia,“ dodáva.

Niektoré sterilizátory majú v sebe aj funkciu ohrievača umelého mlieka, vďaka ktorému umelé mlieko pripravíte za pár minút.

Atoms/icons/80/grey-green/info-80

Z každého rožku

Medzi ostatné vecičky, ktoré uľahčia starostlivosť o bábätko, mamičky uviedli:

Michaela Galambošová

Autorka: Michaela Galambošová

Spisovateľka, redaktorka a dobrovoľníčka. Taktiež je obyčajná mamina Grétky, ktorá jej ukázala, aké obohacujúce môže byť materstvo.

Michaela Galambošová

Michaela Galambošová

Spisovateľka, redaktorka a dobrovoľníčka. Taktiež je obyčajná mamina Grétky, ktorá jej ukázala, aké obohacujúce môže byť materstvo.

Michaela Galambošová

Spisovateľka, redaktorka a dobrovoľníčka. Taktiež je obyčajná mamina Grétky, ktorá jej ukázala, aké obohacujúce môže byť materstvo.

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.