Zdieľať

Nadštandardná zdravotná starostlivosť v Nemocnici Bory aj pre našich poistencov

operačný zákrok
Možnosť hospitalizácie v Nemocnici Bory budú mať aj naši poistenci a poistenky. Vedenie Union zdravotnej poisťovne potvrdilo, že zmluva o poskytovaní zdravotnej starostlivosti s Nemocnicou Bory je od začiatku mája rozšírená aj o lôžkovú (ústavnú) zdravotnú starostlivosť.
operačný zákrok

„Je našou prioritou, aby naši poistenci a poistenky dostávali kvalitnú zdravotnú starostlivosť a dohoda s novou Nemocnicou Bory bola pre nás prirodzeným krokom smerom k zlepšovaniu dostupnosti zdravotnej starostlivosti. Určite nechceme ukrátiť našich poistencov o možnosť navštevovať a liečiť sa v nemocnici európskeho štandardu, práve naopak,“ uvádza riaditeľ sekcie poistenia Unionu Jozef Koma.

Rovnako ako pre poistencov Dôvery, bude lôžková (ústavná) zdravotná starostlivosť aj pre našich poistencov a poistenky plne hradená z verejného zdravotného poistenia a počas pobytu v nemocnici budú môcť využívať nadštandardné izby.

Zmluva o poskytovaní zdravotnej starostlivosti pokrýva všetky špecializácie (gynekologicko-pôrodnícke, vnútorné lekárstvo, neurológia, chirurgia, anestéziológia a intenzívna medicína, neurochirurgia, fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia, gastroenterológia, klinická onkológia, otorinolaryngológia, radiačná onkológia, ortopédia a urológia).

Od 1. júna 2023 bude zazmluvnená aj neonatológia a jednotka intenzívnej starostlivosti o novorodencov, keďže pôrodnica bude v Nemocnici Bory fungovať práve od začiatku júna. V prípade, že si budúce matky pre narodenie dieťaťa vyberú Nemocnicu Bory, pripomíname im, aby nezabudli konzultovať svoje plánovanie pôrodu s gynekologickou ambulanciou v Nemocnici Bory tak, aby boli po 36. týždni tehotnosti zaradené do sledovania pred pôrodom.

„Všetky dôležité informácie nájdu naši poistenci a poistenky aj na našej webstránke, kde sme pre nich pripravili zhrnutie najčastejšie kladených otázok a inštrukcií. Veríme, že budú mať s Nemocnicou Bory len tie najlepšie skúsenosti,“ dodáva za Union hovorkyňa Kristína Baluchová.

Martina Harsanyiova

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.