Zdieľať

MÚDre rady: Ako postupovať pri výbere liekov v zahraničí?

Union Múdre rady
Nestihli ste si vybrať liek pred cestou do zahraničia alebo je váš liek na Slovensku dočasne nedostupný? Podľa platnej legislatívy si môžete zakúpiť liek v členských štátoch Európskej únie.
Union Múdre rady

Liek kúpený v zahraničí vám zdravotná poisťovňa preplatí, ak je hradený z verejného zdravotného poistenia na základe Zoznamu kategorizovaných liekov MZ SR.

„So žiadosťami o preplatenie liekov, ktoré si poistenci zakúpili v zahraničí, sa v Union zdravotnej poisťovni stretávame. Poistencom je preplatená suma vo výške ako je hradená na Slovensku podľa Kategorizačného zoznamu liekov MZ SR,“ uvádza hovorkyňa Union zdravotnej poisťovne Kristína Baluchová. „Komplexný prehľad o tom, ako je treba postupovať, nájdu poistenci na našej webstránke Plánujete ošetrenie v zahraničí, v prípade otázok nás samozrejme môžu kontaktovať.“

Ako je potrebné postupovať pri kúpe liekov v zahraničí ?

Martina Harsanyiova

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.