Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Lyžovačka v Poľsku – vhodná pre deti, začiatočníkov či skúsených lyžiarov

lyžovačka v Poľsku
Dnes už nie je ničím výnimočným, že vášniví lyžiari radi skúšajú aj lyžiarske strediská blízko či ďalej od rodných hraníc. Kam na lyžovačku cez jarné prázdniny?
lyžovačka v Poľsku
V článku si prečítate:

Dnes už nie je ničím výnimočným, že vášniví lyžiari a lyžiarky skúšajú aj lyžiarske strediská v zahraničí. Kam na lyžovačku napríklad počas jarných prázdnin, aké miesto si vybrať? Ak ste rodina, kde sú rodičiae skúsení freerideri a nestačia im klasické zjazdovky, no máte aj malé deti, ktoré ešte potrebujú lyžiarsku školu a bezpečný terén, tento tip určite oceníte.

Pripomíname vám nikdy nezabúdajte na cestovné poistenie nikdy neviete kedy ho budete potrebovať!

Tatry z druhej strany

Lyžovačka v blízkosti domova, ale kúsok od hraníc, je ako stvorená pre tých, ktorí okrem kvalitne stráveného času na svahu, radi spoznávajú zahraničie. Poľsko je čoby kameňom dohodil a malebné mestečká plné prívetivých domácich očaria nejedného turistu.

Ak si kladiete otázku, kam na dovolenku autom, lyžovačka na poľskej strane Tatier bude pre vás to pravé orechové.

Atoms/icons/80/grey-red/hory-80

Cestujte poistení doma aj v zahraničí.

Cestovné poistenie si u nás vyskladáte podľa seba. Pribaľte si poistenie batožiny, úrazu, zodpovednosti za škodu a iné. Rýchlo a jednoducho online

Stredisko Kasprov vrch

Pre deti, začiatočníkov, ale aj skúsených freeride lyžiarov je ako stvorený Kasprov vrch. Toto miesto majú mnohí zaškatuľkované ako kráľa lyžiarskych stredísk – možno kvôli prekrásnej prírode alebo kvôli nadmorskej výške, keďže ide o najvyššie položené stredisko na poľskej strane Tatier. Pre odvážnych a skúsených je tu postavená lanovka až do výšky 1987 m n. m. a odtiaľ vzrušujúca päť kilometrová jazda nadol. Celkovo ponúka viac ako 15 km zjazdoviek, a tak si na svoje prídu úplní začiatočníci aj skúsení profíci. 

Lyžovačka v Poľsku má svoje čaro aj kvôli vychýrenej poľskej gastronómii. Stredisko Kasprov vrch je len na skok od Zakopaného, ktoré je známe množstvom kvalitných kaviarní a reštaurácií. Zo špecialít určite ochutnajte malé syrčeky či jedlo s názvom bigos. Ide o zmes kyslej kapusty a mäsa, ktoré Poliaci vedia unikátne dochutiť.

Cestovné poistenie je zodpovedná voľba

Ak vás tento malý tip na výlet presvedčil, nezabudnite na cestovné poistenie online. V základnom poistení u nás bduete mať poistené aj všetky zimné športy na vyznačených trasách. Poistenie na lyžovačku je najmä na nových a nepreskúmaných miestach v zahraničí veľmi zodpovednou voľbou.

Pripoistiť si môžete náklady na technickú pomoc pri záchrannej akcii. Toto doplnkové poistenie vám pokryje náklady na záchranu života do sumy 50-tisíc eur. Suma zahŕňa vyhľadávanie, vyslobodzovanie, pozemnú, leteckú a vodnú prepravu k najbližšej zdravotníckej službe alebo do najbližšieho zdravotníckeho zariadenia a prepravu telesných pozostatkov.

Článok bol prvýkrát publikovaný 5. februára 2020 a doplnený 15. februára 2024.

Martina Harsanyiova

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.