Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Leto pod kapotou: spríjemnite si jazdu autom aj počas horúčav

jazdenie autom v horúčave
Šoférovanie uprostred letných horúčav môže dať poriadne zabrať. Ako si poradiť, aby bolo jazdenie v lete príjemné a zároveň bezpečné?
jazdenie autom v horúčave
V článku si prečítate:

Klimatizácia, ale s mierou

Azda najlepším pomocníkom pre váš  komfort v aute je v letných mesiacoch klimatizácia. Na jej používanie sa však názory rôznia. Napriek tomu, že u časti verejnosti predstavuje zdravotné riziká, aj tu platí: všetko s mierou.

Ako radia niektorí odborníci, teplota v aute by nemala byť výrazne nižšia ako tá vonku. V opačnom prípade si koledujete o teplotný šok. Aj preto je odporúčaný maximálny rozdiel medzi 5 až 7 stupňami Celzia. Inak to môže byť pri dlhších jazdách, kedy vám ku komfortu chladnejšie ovzdušie v aute prospeje.

Teplotu tak môžete nastaviť na nižšie stupne Celzia a pred príchodom do cieľa ju postupne zvyšujte. Neodporúča sa hodnoty znižovať nižšie ako 20 až 22 stupňov.

Hľadajte tieň

Okrem klimatizácie sa „pekla v aute“ zbavíte parkovaním v tieni. Automobil vystavený priamemu slnku môže vo svojom interiéri dosahovať tepelné hodnoty pohybujúce sa okolo 100 stupňov Celzia. Ak to daná lokalita dovoľuje, je rozhodne vhodnejšie zaparkovať niekde pod stromom. V prípade, že takáto možnosť nablízku nie je, pokúste sa svoje vozidlo postaviť zadnou časťou kolmo k slnku.

Fólie pomôžu

V núdzi a na priamom slnku sa pomáhajú aj reflexné fólie určené na čelné sklá. Niektoré z nich odrážajú až 100 percent slnečných lúčov dopadajúcich na fóliu. Fólia nielen ochráni plasty v interiéri, ale zníži aj teplotu vo vozidle.

Poťahy nad zlato

Spríjemniť jazdu si dokážete aj tým, ak vaše vybavenie auta zahŕňa poťah na sedadlá s ventiláciou. Ide o poťah zväčša z umelej kože s ventiláciou chrbtovej a sedacej časti.

Môžete si vyberať z rôznych stupňov intenzity vetrania. Podľa výrobcov je takýto poťah ideálnym doplnkom pre príjemnú jazdu v horúcich obdobiach. Zapojenie je veľmi jednoduché. Stačí poťah zastrčiť do bežnej zásuvky automobilového zapaľovača pomocou 12V konektora.

Atoms/icons/80/grey-red/poistenie_auta_na_dovolenku-80

Môžete platiť za poistenie auta menej?

U nás si vyskladáte poistenie podľa seba. Splátky si nastaviť mesačne alebo štvrťročne. Prihodiť si poistenie batožiny, úrazu a prémiové asistenčné služby.

Romantika so strešným oknom

Ak ste romantik a uprednostňujete „prírodné“ riešenia pred tými umelými, riešením môže byť aj strešné okno. Existujú desiatky značiek svetových výrobcov áut, ktorí vo svojom portfóliu ponúkajú vozidlá so strešnými oknami. Okrem toho však existujú možnosti strešné okno na vaše auto namontovať. Výrobcovia garantujú okrem čerstvého vzduchu aj pohodlie a najmä zníženie teploty v interiéri auta.

Poistenie ochráni interiér

Povinné zmluvné poistenie (PZP) musí platiť každý majiteľ motorového vozidla na Slovensku, je však dobré vybrať si to najvýhodnejšie. Vo všeobecnosti je jeho účelom hradiť škody, ktoré majiteľ vozidla spôsobí tretím osobám v prípade dopravnej nehody.

Čiže ak by ste napríklad nabúrali na križovatke do auta pred vami, tak z vášho povinného zmluvného poistenia bude uhradená škoda, ktorú ste v takomto prípade spôsobili na cudzom vozidle.

Čo však s vašou poruchou systému v interiéri, ktorú spôsobila havária? V tomto prípade prichádza na rad havarijné poistenie. V prípade, že ho uzatvorené nemáte, tak akúkoľvek škodu, napríklad na klimatizácii svojho auta, hradíte vy sami.

Či už ide o haváriu, živelnú pohromu, prípadne o vandalizmus alebo niečo na prvý pohľad také banálne ako káble poškodené hlodavcami, každá z týchto udalostí znamená poriadny zásah do vašej peňaženky.

Toto všetko rieši práve havarijné poistenie – od škrabancov a drobných nehôd na parkovisku, cez poničenie auta vandalmi, až po vážne havárie a krádež vozidla.

Havarijné poistenie vám pomôže aj v prípade, kedy nehoda nebude mať jednoznačného vinníka a akékoľvek riešenie cez povinné zmluvné poistenie by bolo komplikovaným a zdanlivo nekonečným procesom. Samozrejmosťou sú aj asistenčné služby, ktoré sú vám neustále po ruke.

Martina Harsanyiova

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.