Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Kam s deťmi v októbri?

Mama s dcérou na chrbte pod jesennými stromami

Užite si s deťmi jeseň naplno. Chcete zažiť vzrušujúcu noc na zámku, podať si ruku s robotom či navštíviť ježibaby v knižnici? 

Mama s dcérou na chrbte pod jesennými stromami

Noc strachu a smiechu na Zvolenskom zámku

KDE: Zvolenský zámok

KEDY: 4. a 5. október

Takmer každý hrad skrýva niečo tajomné. Neveríte? Zájdite si do Zvolenského zámku. V jeho komnatách a pivniciach budete pátrať po tajomnej knihe, ktorá sa vraj stratila počas tridsaťročnej vojny. Asistovať vám budú duchovia, mátohy a ďalšie tajuplné bytosti. Za lístky zaplatíte 5 €, za deti od 6 do 15 rokov – 2 €. Začiatky vstupov sú o 18.00 h, o 20.00 h a 22.00 h, predpredaj vstupeniek je pred zámockou bránou od 16.00 h. 

Zdroj: freepik.com

Dni Zelá

KDE: Stupava

KEDY: 4. – 6. október

Kto by povedal, že kapusta dokáže byť takou celebritou! Možno to bude preto, že nejde o obyčajnú kapustu, ale o záhorácku. Dni Zelá patria medzi najslávnejšie festivaly na Záhorí a do Stupavy každoročne pritiahnu státisíce ľudí. Návštevníci sa môžu tešiť nielen na ochutnávku kapustových špecialít, ale aj na remeselný jarmok, výstavu úrody aj tekvicových strašidiel, súťaže, koncerty, program pre deti a nedeľný ohňostroj. 

Old´sCool, Bratislava

KDE: kaviareň Berlinka, Pistoriho palác a iné miesta v Bratislave

KEDY: 4. – 6. október

Zábava nepatrí len deťom. Festival Old´sCool spája všetky generácie, čo znamená, že je určený pre celú rodinu, od najmenších potomkov až po prababičku. Vyberte sa spolu napríklad na vedomostný kvíz a klavírny koncert do Berlinky (v piatok o 18.00 h), alebo na nádvorie Pistoriho paláca, kde bude Zóna záhaľky a vegetu (v sobotu od 12.00 h do 17.00 h). Čakať vás tam budú spoločenské hry, maľovanie na plátno, pletací kurz, výstava, občerstvenie a dobrá hudba. Program nájdete na FB stránke „Zrejme“. 

Biela noc

KDE: ulice Košíc

KEDY: 4. – 6. október

Vieme, že deti majú v noci spokojne odfukovať v postieľke. Ak však urobíte výnimku, krpci budú mať zážitok, na ktorý tak skoro nezabudnú. Počas Bielej noci si určite zamierte ku Kunsthalle, ktorej sa zmocní gigantická chobotnica. V uliciach Starého Mesta sa bude denne od 20.00 h premietať čarovná animovaná rozprávka, a keď sa zastavíte v parku pri kaplnke sv. Michala, môžete si zahrať v interaktívnom tieňovom divadle. Vstup na exteriérové diela je voľný, do interiérov treba mať špeciálny BN PASS v hodnote 10 €, deti a dôchodcovia majú bezplatný vstup.

Zdroj: facebook Biela noc

Jablkové hodovanie

KDE: Rozličné dediny a mestá v Bratislavskom kraji

KEDY: 5. október

Hlavnou hviezdou prvej októbrovej soboty budú jablká. Nielen čerstvé, ale aj tekuté, pečené, či dokonca v župane. Najviac „baby-friendly“ program je v Dunajskej Lužnej (areál sadu Dobré jablká), kde na deti čakajú od 10.00 h tvorivé dielničky, divadielko, výstava zvierat, vozenie na koníkoch či traktoroch. Vo Svätom Jure (v Čokafé, od 13.00 h) je na programe jablková prešovačka, tvorivé dielničky a premietanie, v areáli bývalého letiska vo Vajnoroch bude od 14.00 h šarkaniáda. 

Zdroj: freepik.com

Gaštanové slávnosti

KDE: Hrad Modrý Kameň, okres Veľký Krtíš

KEDY: 5. október

Gaštanové ochutnávky, gaštanové súťaže, gaštanové dielničky. Toto všetko na vás čaká na hrade Modrý Kameň, kde sa konajú tradičné Gaštanové slávnosti. O zábavu sa postarajú aj stredovekí šermiari a kaukliari, skupina Gladiator a Mirka Partlová, ktorá nám zaspieva najslávnejšie muzikálové songy. Slávnosti začínajú o 13.00 h, základné vstupné je 5 €, študenti a deti do 15 rokov zaplatia 2 €, deti do 6 rokov majú vstup voľný. 

Mesto robotov 

KDE: Bratislava, Avion Shopping Park

KEDY: do 11. októbra

Zájdite si do bratislavského Avionu, kde sa zišla špičková robotická smotánka z celého sveta. Zoznámite sa s nesmelým Reetim, vycvičíte si najnovšieho robopsíka AIBO. Ak vás nebodaj roboti omrzia, môžete si zahrať legendárny ATARI pong, alebo rozhýbať hologramy viditeľné bez špeciálnych okuliarov. Základné vstupné je 19,50 €, deti do 13 rokov platia 13,50 € a deti do troch rokov majú vstupné zadarmo. Za extra poplatok si z výstavy môžete odniesť aj vlastnoručne vyrobeného robota.

Polievkový festival Košice

KDE: Areál Kasární / Kulturpark, Košice

KEDY: 12. október

Nechutí vášmu dieťaťu polievka? Poznáme lepšiu motiváciu ako sú hry s „lyžičkovým lietadielkom“. Zoberte krpca na slávny košický polievkáč. Je viac než isté, že uprostred skvelej atmosféry plnej vôní, chutí a hudby celkom určite neodolá a ochutná nie jednu, ale aspoň tri polievky! Chválime myšlienku festivalu, ktorá spočíva v zbližovaní rôznych kultúr a etník práve cez hrejivú (alebo aj studenú) polievku. Jedna polievka = jeden žetón = jedno euro, viac info na www.vymenniky.sk. 

Trnavský rínek

KDE: Kapitulská ulica v Trnave

KEDY: 12. október

Na jarmokoch sa deti občas nudia, ale pri Trnavskom rínku to nehrozí. Od 9.00 h do 17.00 h tam čakajú rôzne divadielka, koncerty, tvorivé dielničky a všakovaké iné zábavky. Plastové čačky-hračky z Ázie tu nehľadajte. Organizátori starostlivo vyberajú stánkarov, ktorými sú väčšinou malovýrobcovia pekných a milých vecí z okolia. 

Zdroj: facebook Trnavský rýnek

Margecianske fajnoty

KDE: Margecany, okres Gelnica

KEDY: 12. október

Ochutnali ste už gruľovníky? Na najobľúbenejšiu margeciansku fajnôtku spotrebujú organizátori neuveriteľné stovky kíl zemiakov. Koštovať sa budú nielen gruľovníky, ale aj ďalšie pochúťky gazdiniek z Margecian, Kojšovej, Jakloviec a okolitých dedín. Organizátori myslia aj na detských návštevníkov, pre ktorých sú prichystané tvorivé dielničky a súťaže. 

Exkurzia po miestach, kde končí náš odpad

KDE: rozličné miesta v Bratislave

KEDY: 19. október

Čo takto výlet na… smetisko? Nie na rozprávkové, ale na skutočné mestské smetisko, na ktorom končia naše odpadky. Na elektrobuse vyrazíme aj do čistiarne odpadových vôd, do zberne textilu, na čiernu skládku, do komunitnej kompostárne a všade tam, kde sa zhromažďuje, triedi a niekedy aj zhodnocuje náš odpad. Na výber sú dve zážitkové trasy, štartuje sa pred Starou tržnicou o 10.00 h, 13.00 h a 13.30 h. Exkurzie sa konajú v rámci festivalu WhatCity?, viac info na www.whatcity.sk. 

O malej sove, ktorá sa bála tmy

KDE: Bábkové divadlo na Rázcestí v Banskej Bystrici

KEDY: 20. október

Nielen ľudské mláďatká sa boja tmy. Flop je malá Plamienka driemavá, ktorá sa vydáva na svoj prvý výlet. Spozná tam nielen veľa zaujímavých bytostí, ale aj tmu, z ktorej má trochu strach. Adaptácia obľúbenej britskej autorky Jill Tomlinson je vhodná pre deti od 4 rokov, predstavenie začína o 16.00 h. Vstupenky v hodnote 3,50 € zoženiete v predpredaji na www.ticket-art.sk. 

Strašidlá na Smolenickom zámku

KDE: Smolenický zámok

KEDY: 26. a 27. október

Halloween je už za dverami. Na jeho atmosféru sa môžete naladiť už vopred, napríklad na strašidelno-smiešnych prehliadkach Smolenického zámku. Vstupné je 8 € / dospelí, 5 € / deti do 18 rokov, lístky zoženiete na www.predpredaj.sk. V cene je nielen prehliadka, ale aj remeselný trh, maľovanie na tvár, šermiarske vystúpenia, hod sekerou a lukostreľba. Štvrtkové prehliadky trvajú od 11.00 h do 22.00 h, v piatok od 10.00 h do 19.00 h. 

Zdroj: Karpatoš OZ

Baby ježibaby a Halloweensky pochod

KDE: Knižnica pre mládež mesta Košice, LitPark, Kukučínova 2

KEDY: 31. október

„My sme moderné ježibaby, máme skvelé nápady pre baby“ – zaspievajú nám študentky akadémie pre ježibaby a mladých čarodejníkov. Stačí si zájsť do košickej knižnice pre mládež, kde o 17.00 h štartuje muzikál Baby ježibaby v podaní detí z Crocus Theatre. Okrem muzikálu sa môžete tešiť aj na bohatý halloweensky program, súťaž o najlepšiu masku a strašidelný pochod. Vstupné je bezplatné, ale treba prísť v maskách. 

Silvia Gašparcová

Autorka: Silvia Gašparcová

Skúsená autorka, ktorá si prešla redakciami viacerých lifestylových magazínov. Doštudovala Kulturológiu, nedoštudovala Vedu o výtvarnom umení. Baví ju dobrá literatúra, umenie a dizajn, ale bez mučenia priznáva, že nepohrdne ani trashovou popkultúrou a povrchnými článkami o móde a kozmetike. Je mamou deväťročnej Grétky. Nechodí na rodičovské kurzy a nikdy nedočítala žiadnu výchovnú príručku. Skôr je typ easy-mamy, ktorá dá na vlastný inštinkt. Našťastie, zatiaľ to stačí 🙂

Silvia Gašparcová

Silvia Gašparcová

Skúsená autorka, ktorá si prešla redakciami viacerých lifestylových magazínov. Doštudovala Kulturológiu, nedoštudovala Vedu o výtvarnom umení. Baví ju dobrá literatúra, umenie a dizajn, ale bez mučenia priznáva, že nepohrdne ani trashovou popkultúrou a povrchnými článkami o móde a kozmetike. Je mamou deväťročnej Grétky. Nechodí na rodičovské kurzy a nikdy nedočítala žiadnu výchovnú príručku. Skôr je typ easy-mamy, ktorá dá na vlastný inštinkt. Našťastie, zatiaľ to stačí :-)

Silvia Gašparcová

Skúsená autorka, ktorá si prešla redakciami viacerých lifestylových magazínov. Doštudovala Kulturológiu, nedoštudovala Vedu o výtvarnom umení. Baví ju dobrá literatúra, umenie a dizajn, ale bez mučenia priznáva, že nepohrdne ani trashovou popkultúrou a povrchnými článkami o móde a kozmetike. Je mamou deväťročnej Grétky. Nechodí na rodičovské kurzy a nikdy nedočítala žiadnu výchovnú príručku. Skôr je typ easy-mamy, ktorá dá na vlastný inštinkt. Našťastie, zatiaľ to stačí :-)

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.