Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Január – mesiac úžasných zážitkov s deťmi

Dievčatko spúšťajúce sa na kolese na snehu

Začiatok roka 2020 môže byť plný úžasných zážitkov s vašimi drobcami. Stačí, ak sa s nami vyberiete na divadelné predstavenia, výlety do prírody, tvorivé dielničky, výstavy alebo na koncerty tých najlepších detských kapiel.

Dievčatko spúšťajúce sa na kolese na snehu

Detektív v akcii (workshop)

KDE: Košice, Steelpark

KEDY: 5. január

Ako sa odhaľujú odtlačky prstov? A ako sa zaisťujú vzorky a biologické stopy? Toto všetko a ešte oveľa viac zistia malí pátrači na workshope Detektív v akcii, ktorý je zameraný na forenzné techniky chémie. Na Sherlocka Holmesa sa krpci premenia v košickom Steelparku o 11.30 alebo 14.30, kvôli obmedzenej kapacite si treba miesto vopred rezervovať na facebookovej stránke Steelpark – Park vedy. Vstupné je 2 €/osoba, deti do 15 rokov musia byť v sprievode dospelého. 

Výstava pohyblivých Betlehemov

KDE: Podjavorinské múzeum, Nové Mesto nad Váhom

KEDY: celý január

Je vám ľúto za Vianocami? Zájdite si do Podjavorinského múzea, kde sa sviatočná atmosféra zdrží až do marca. Na výstave môžete obdivovať pohyblivé Betlehemy, ktoré vyhotovili šikovné ruky majstrov rezbárov z blízka aj z ďaleka. Už tradične bude vystavený unikátny mechanický Betlehem rezbára Mariána Mikulca, na ktorom nájdete nielen postavy z Biblie, ale aj kováča vo vyhni, mliekárku či vodný mlyn s tečúcou vodou. 

Zdroj: bibiana.sk

Šperkopríbeh

KDE: Bibiana, Bratislava

KEDY: celý január

Pozor, táto výstava nie je iba pre dievčatá! Málokto to tuší, ale v minulosti sa viac parádili muži. Na druhom poschodí Bibiany sa detváky dozvedia aj iné zaujímavosti, týkajúce sa šperkov. Naučia sa rozoznávať rôzne materiály a etnické ozdoby, spoznajú príbeh gréckeho vládcu Midasa, stratia sa v bludisku, vyskúšajú si vedomostné kvízy, pozrú si krásne diorámy ilustrátorky Aleny Wagnerovej. Výstava potrvá do 20. marca, vstupné je 2 €/dospelá osoba, 1 € deti. 

Kľačianska podkova

KDE: Turčianske Kľačany, okres Martin

KEDY: 4. január

Kone, psy a krásna príroda. Takúto kombináciu ponúka tradičná súťaž ťažných koní, ktorá oslavuje už 14. ročník. Okrem samotnej súťaže čaká na návštevníkov pestrý program. Deti si užijú vozenie na veľkých koňoch aj na poníkoch, nebudú chýbať ani psie záprahy, motorové štvorkolky a vrtuľník. Organizátori nezabudli ani na dobré jedlo, remeselné stánky a príjemnú folklórnu muziku v podaní zoskupenia Jeleňband z Dlhej lúky. Súťaž začína o 9.00, víťaz poslednej disciplíny sa bude vyhlasovať o 15.30. Vstupné je 4 € (od 15 rokov); deti od 10 do 15 rokov platia polovicu, menšie deti majú vstup zdarma. 

Zdroj: bdke.sk

Neuveriteľný cirkus

KDE: Bábkové divadlo Košice

KEDY: 5. január

Za sviatkami treba dať bláznivú bodku. Zájdite si na neverbálne predstavenie, ktoré je založené na paródii tradičných cirkusových žánrov. Iluzionista kocúr predvedie triky s cvičenými myšami, fakír skrotí kobru, pštrosica bude žonglovať s vlastnými vajcami a hrošica nám zatancuje na povraze. Na predstavení bieloruského divadelného režiséra Olega Žiugždu účinkujú živí klauni, ale aj krásne bábky cirkusových zvierat. Divadielko je vhodné pre deti od troch rokov, hrá sa 14.30 a 16.30. Jednotné vstupné 3 €, rezervácie na www.bdke.sk. 

Zdroj: burzoblsak.sk

Burzoblšák

KDE: ZŠ Pavla Marcelyho, Drieňova 16, Bratislava

KEDY: 11. január

Novoročný burzoblšák bude výnimočný, pretože oslavuje okrúhlu 50. edíciu. Podujatie nie je len o nákupe a výmene oblečenia, handmade výrobkov, kníh či starožitností. V zóne s občerstvením budú čakať slané a sladké pochutiny, zdravé limonády a sirupy, a deti sa môžu tešiť na tvorivé dielničky a maľovanie na tvár Artlandia. Podujatie trvá od 8.00 do 14.00, vstup je zdarma. 

Bookobrazy: Malý samuraj

KDE: SNG, Esterházyho palác, Bratislava

KEDY: 17. január

Čo takto urobiť si výlet do končín, kde svieti slnko a kvitnú čerešne? V Slovenskej národnej galérii zažijeme putovanie japonskou rozprávkou, kde si ľudia dokážu povedať „prepáč“ až dvadsiatimi spôsobmi a čierne mačky prinášajú šťastie. Oblečieme si kimono, poskladáme origami, porazíme zápasníka sumo. A popritom všetkom zistíme, že aj keď je niekto maličký ako palec, môže zažiť veľké dobrodružstvá. Podujatie je vhodné pre deti od 4 rokov, začiatok o 16.30, vstupné 3 €. Miesta si treba rezervovať vopred na miroslava.misova@sng.sk. 

Výstava ľadových sôch Tatry Ice Master

KDE: Hrebienok, Vysoké Tatry

KEDY: 18. – 19. január

Na Hrebienku nad Starým Smokovcom čaká nielen Tatranský ľadový dóm, ale aj 8. ročník sochárskej súťaže Tatry Ice Master. Ľadoví sochári z desiatich krajín vdýchnu život 50 tonám ľadu a premenia ich na unikátne ľadové sochy. V sobotu majú za úlohu vytvoriť sochy na tému Zachráňme našu planétu, v nedeľu je témou Rozprávkový svet. Sochy sa budú kresať od rána, no odporúčame aj podvečernú návštevu, kedy budú výtvory krásne osvetlené. Počas oboch dní je pripravený bohatý program, plný koncertov, hier a súťaží. A ako sa dostať na Hrebienok? Ide to aj peši, ale s deťmi a v zime odporúčame pozemnú lanovku. Za obojsmerný lístok zaplatíte na mieste 11 €/dospelí, 8 €/deti. 

Zdroj: divadloarena.sk

Zvieratká na letisku

KDE: Divadlo Aréna, Bratislava

KEDY: 18. január a 26. január

Väčšina rozprávok o zvieratkách sa odohráva v lese alebo na gazdovskom dvore. Tento príbeh je trochu iný, pretože tiger, opica, hus, dve ovce a panda uviazli na letisku. Všetky lety sú totiž z neznámych príčin zrušené. Ešteže je tu šikovná líška a dobre zásobené duty-free shopy, ktoré zďaleka neponúkajú len parfumy. Predstavenie plné veselých pesničiek pochádza z pera oceňovaného nemeckého autora Ulricha Huba a je vhodné pre deti od 5 rokov. Začiatok o 15.00, vstupenka 7 €. 

Smejko a Tanculienka – všetko najlepšie!

KDE: Kino Scala, Prešov

KEDY: 19. január

Chrobáčikovia Smejko a Tanculienka oslavujú piate narodeniny! Pri tejto príležitosti sa vyberú na veľké turné, v rámci ktorého sa zastavia až v 26 slovenských mestách a mestečkách, od Bratislavy až po Sninu. Oslavovať sa bude aj v prešovskom kine Scala, kde nám chrobáčikovia zaspievajú svoje najväčšie hity. Začiatok je o 16.00, vstupné 9 €/balkón, 10 €/prízemie. Lístky kupujte rýchlo, pretože koncerty bývajú vypredané. 

Zdroj: babkovedivadlo.sk

Snehová kráľovná

KDE: Bratislavské bábkové divadlo, zadný vchod Istropolisu

KEDY: 19. január

Moderné rozprávky sú fajn, ale nezaškodí ani klasika. Najmä ak je to rokmi overená „andersenovka“. Dobrodružný príbeh o priateľstve Kaya a Gerdy, ktoré zvíťazí nad bezcitnosťou a chladom ľadovej kráľovnej, je vhodný pre deti od troch rokov. Predstavenie je veršované a v programe je rovno dvakrát – doobeda o 10.00, aj poobede o 14.30. Vstupenky stoja 6 €, deti do troch rokov bez nároku na miesto majú vstup zdarma. 

Zdroj: bdz.sk

Filemon alebo ozlomKŔŔK domov!

KDE: Bábkové divadlo Žilina, Kuzmányho 6

KEDY: 22. január

Zvláštny názov, však? Výnimočné je aj samotné bábkové predstavenie, ktoré deťom priblíži citlivú tému adopcie. Žabiak Filomen jedného dňa objaví štítok s informáciou o svojom pôvode: Prvá plyšová, továreň na výrobu hračiek. A tak opúšťa detskú izbičku dievčatka s vrkôčikmi a vydáva sa na cestu za svojím pôvodným domovom. Nakoniec zistí, že skutočný domov nie je tam, kde nás vyrobili, ale kde nás majú radi. Na predstavení sa nám páči čarovná hudba, výprava, ale aj to, že deti si vychutnajú príbeh priamo z javiska. Rozprávka je vhodná pre deti od štyroch rokov, začiatok o 18.00. Za vstupenku zaplatíte 5 €, lístky na www.bdz.sk. 

Čítanie knižiek 

KDE: Baterkáreň v Trnave, Starohájska 1

KEDY: 24. januára

Rozprávky chutia najlepšie, keď za oknom fučí vietor a vonku zúria mínusové teploty. Pravidelné čítačky pre deti organizuje trnavská Baterkáreň vždy posledný piatok v mesiaci. Rozprávkové predpoludnie pre malých predškolákov začína o 10.00, pre istotu si termín overte na na FB stránke Baterkáreň. 

Silvia Gašparcová

Autorka: Silvia Gašparcová

Skúsená autorka, ktorá si prešla redakciami viacerých lifestylových magazínov. Doštudovala Kulturológiu, nedoštudovala Vedu o výtvarnom umení. Baví ju dobrá literatúra, umenie a dizajn, ale bez mučenia priznáva, že nepohrdne ani trashovou popkultúrou a povrchnými článkami o móde a kozmetike. Je mamou deväťročnej Grétky. Nechodí na rodičovské kurzy a nikdy nedočítala žiadnu výchovnú príručku. Skôr je typ easy-mamy, ktorá dá na vlastný inštinkt. Našťastie, zatiaľ to stačí 🙂

Silvia Gašparcová

Silvia Gašparcová

Skúsená autorka, ktorá si prešla redakciami viacerých lifestylových magazínov. Doštudovala Kulturológiu, nedoštudovala Vedu o výtvarnom umení. Baví ju dobrá literatúra, umenie a dizajn, ale bez mučenia priznáva, že nepohrdne ani trashovou popkultúrou a povrchnými článkami o móde a kozmetike. Je mamou deväťročnej Grétky. Nechodí na rodičovské kurzy a nikdy nedočítala žiadnu výchovnú príručku. Skôr je typ easy-mamy, ktorá dá na vlastný inštinkt. Našťastie, zatiaľ to stačí :-)

Silvia Gašparcová

Skúsená autorka, ktorá si prešla redakciami viacerých lifestylových magazínov. Doštudovala Kulturológiu, nedoštudovala Vedu o výtvarnom umení. Baví ju dobrá literatúra, umenie a dizajn, ale bez mučenia priznáva, že nepohrdne ani trashovou popkultúrou a povrchnými článkami o móde a kozmetike. Je mamou deväťročnej Grétky. Nechodí na rodičovské kurzy a nikdy nedočítala žiadnu výchovnú príručku. Skôr je typ easy-mamy, ktorá dá na vlastný inštinkt. Našťastie, zatiaľ to stačí :-)

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.