Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Fotenie v tehotenstve: S týmito tipmi to zvládnete na výbornú!

fotenie v tehotenstve vonku

Túžite po nádherných a originálnych tehotenských fotografiách? Ponúkame vám zopár tipov, ktoré vám pomôžu zachytiť tento nezabudnuteľný okamih.

fotenie v tehotenstve vonku

Kedy je najlepšie obdobie na fotenie tehotenského bruška a na čo netreba pri príprave zabudnúť?

Správne načasovanie

Najvhodnejší čas na tehotenské fotenie je medzi 32. až 36. týždňom tehotenstva. Bruško je už dostatočne veľké a väčšina budúcich mamičiek sa cíti výborne. V prípade rôznych tehotenských komplikácií si fotenie naplánujte o pár týždňov skôr. Vo vysokom štádiu tehotenstva už nebudete vládať toľko pózovať.

V prípade fotenia v exteriéri je výber správneho termínu takmer vždy riziko. Preto sa radšej s fotografom dohodnite na viacerých termínoch.

Akú máte predstavu?

To, čo vyhovuje vašej kamarátke, nemusí vyhovovať vám. Ešte pred samotným rezervovaním termínu u fotografa si urobte malý prieskum. Pozorne si poprezerajte prácu fotografa a dajte si pozor, aby sa nízka cena nestala hlavným kritériom vášho výberu. Dajte na vnútorný pocit. Pokiaľ máte o fotení akú-takú predstavu, zavolajte fotografovi a preberte vaše nápady. Ak ste na jednej vlne, určite nájdete spoločnú reč.

Vyberte si „vaše“ miesto...

Ak ste sa rozhodli fotiť v exteriéri, skúste ho spoločne s partnerom preskúmať ešte pred samotným fotením. Mnohé páry si vyberajú prostredie, ktoré sa im viaže s nejakými príjemnými spomienkami. Každopádne zohľadnite terén. V tehotenstve nie je čas na akrobatické kúsky. Možno vás lákajú fotografie na vysokom kopci, ak sa naň však rozhodnete vyšplhať s veľkým bruškom, budete zadychčaná a spotená, čo sa jednoznačne odzrkadlí aj na výsledných fotografiách. Nechcete na nich vyzerať upachtene, však?

... aj vhodné oblečenie

Chcete formálne fotografie, umelecké snímky, uletené momentky, zábery v prírode alebo v interiéri? Na každú situáciu sa treba pripraviť inak. Pre istotu si zbaľte so sebou obľúbené šaty, pohodlné balerínky a nejakú maličkosť, ktorú máte pripravenú pre bábätko. Keď sme už pri tom balení… Zoberte si so sebou aj vodu a malý snack. Fotografovanie v tehotenstve si vyžaduje nemalú fyzickú námahu!

Atoms/icons/80/grey-green/info-80

Tip od nás

Čo by nemalo chýbať v kabelke tehotnej ženy? Prečítajte si!

Ide sa na to!

Práve rastúce bruško dodáva vašim fotografiám pridanú hodnotu. Ak vám to počasie dovolí, môžete si so sebou zobrať šaty z ľahkého materiálu, prípadne vyskúšať fotenie v interiéri s použitím jemnej šatky. Skúsený fotograf s ňou dokáže hotové čary. Nechajte fotografovanie voľne plynúť a užívajte si to:

Michaela Galambošová

Autorka: Michaela Galambošová

Spisovateľka, redaktorka a dobrovoľníčka. Taktiež je obyčajná mamina Grétky, ktorá jej ukázala, aké obohacujúce môže byť materstvo.

Michaela Galambošová

Michaela Galambošová

Spisovateľka, redaktorka a dobrovoľníčka. Taktiež je obyčajná mamina Grétky, ktorá jej ukázala, aké obohacujúce môže byť materstvo.

Michaela Galambošová

Spisovateľka, redaktorka a dobrovoľníčka. Taktiež je obyčajná mamina Grétky, ktorá jej ukázala, aké obohacujúce môže byť materstvo.
Tieto články by ťa mohli zaujímať

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.