Atoms/icons/24/grey/info-24

….

Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Dentálna hygiena novorodencov

Dentalna hygiena novorodenci
Zdravie ústnej dutiny je dôležité pre celkové zdravie dospelých aj detí. O zdravie a prevenciu ochorení je najlepšie začať hneď od narodenia.
Dentalna hygiena novorodenci
V článku si prečítate:

Pre rodičov sú deti to najdôležitejšie na svete. Určite to poznáte aj vy. S láskou sa o svoje deti staráte a dávate im všetko, čo potrebujú. Keď sú choré, trápi vás to a častokrát ich choroby precítite viac než vaše deti samé. Nie je tomu inak ani pri problémoch so zúbkami a ďasnami.

Zdravie ústnej dutiny je veľmi dôležité pre celkové zdravie dospelých aj detí. Preto by ste ako rodičia nemali zabúdať na to, že o zdravie a prevenciu ochorení je potrebné dbať nielen u vás, ale aj u vašich najmenších. A najlepšie hneď od narodenia.

Pri starostlivosti o ústnu dutinu detí je potrebné myslieť predovšetkým na prevenciu pred rôznymi ochoreniami. Zodpovednosť za stav chrupu detí majú totiž predovšetkým rodičia. 

0
Príspevok

Na bábätko vám prispejeme až 300 €. Získajte príspevok na plienky Pampers, vybrané produkty HiPP, na kurz plávania alebo na monitor dychu.

Starostlivosť o ústnu dutinu pri kŕmení

Už pri kŕmení novorodeniatka sa dá predchádzať ochoreniam ústnej dutiny, ktoré sú spôsobené prenosom rôznych baktérií. Stačí dodržiavať niekoľko zásad:

Starostlivosť o ústnu dutinu pri prvých zúbkoch

Máme prvé zúbky! O zdravie prvých zúbkov sa najlepšie postaráme, ak budeme dodržiavať tieto zásady:

Po 18. mesiaci veku dieťatka začíname už aj s čistením medzizubných priestorov zubnou niťou, aby sme predišli vzniku medzizubných kazov. Zuby dieťaťu čistíme do veku 7 rokov, pričom ho postupne učíme samostatnosti. Určite potom nezabúdajme dohliadať na dodržiavanie pravidelnej ústnej hygieny.

Novorodeniatka a návšteva zubnej ambulancie

Aj napriek riadnej starostlivosti o ústnu dutinu a prvé zúbky dieťatka musí byť pravidelná návšteva zubnej ambulancie samozrejmosťou. Prvú návštevu zubnej ambulancie by sme mali uskutočniť do 6. mesiaca veku dieťaťa. Okrem vyšetrenia sa dozvieme, ako sa najlepšie starať o ústnu hygienu aj prvé zúbky. Dentálneho hygienika, prípadne zubára, by sme mali s dieťatkom navštevovať dvakrát do roka.

Prečítajte si viac o dentálnej hygiene

Základom zdravého a šťastného úsmevu je predovšetkým prevencia,
no potrebné je dbať aj na správne a pravidelné čistenie zubov.
Dentálna hygiena všeobecne Dentálna hygiena v tehotenstve Dentálna hygiena u detí a tínedžerov

Adela Kumorová

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.