Zdieľať

Ochorelo vaše dieťa v lete? Nezabudnite na preplatenie doplatkov za lieky

ochorenia počas prázdnin
Druhý mesiac vytúžených letných prázdnin pokročil, mnohé deti sa však ani počas nich nevyhnú ochoreniam dýchacích ciest či úrazom.
ochorenia počas prázdnin

„Deti v lete najčastejšie trápia ochorenia dýchacích ciest či zubné kazy. Hoci infekcie horných dýchacích ciest sa najviac šíria v zimnom období, tento rok sme zaznamenali vysoký počet chorých detí ešte aj v marci. Určite však odporúčame aj počas dovoleniek opatrnosť s príliš chladenými či sýtenými nápojmi, nepríjemnosti môže spôsobiť aj priveľmi „vychladená“ miestnosť v hotelových rezortoch,“ uvádza riaditeľka revíznych lekárov Ingrid Dúbravová. „Štatistiky úrazov z minulého roka tiež poukazujú na zvýšený počet poranení. Najviac deti potrápili poranenia hlavy, rúk či členka a nôh. Univerzálne odporúčanie neexistuje, na mieste je však opäť obozretnosť rodičov.“

Psychológovia dávajú do pozornosti rozširujúci sa fenomén závislosti od mobilných zariadení a sociálnych sietí.

„K úrazom detí žiaľ častokrát príde pre nepozornosť rodičov, pričom môže ísť skutočne o otázku niekoľkých minút. V zahraničí sa dokonca vyskytli tragické prípady utopených detí, veľkým strašiakom je aj takzvané sekundárne utopenie,“ vysvetľuje hovorkyňa Union zdravotnej poisťovne Kristína Baluchová. „Veríme, že našich poistencov a poistenky obídu zranenia aj pády, v prípade chorôb im odporúčame, aby si pri doplatkoch za lieky ponechali blok z lekárne. Majú totiž nárok na preplatenie doplatkov za lieky u detí až do 18 rokov.“

Neustále rozširujeme ponuku benefitov, ktoré menia životy k lepšiemu. Preplácanie doplatkov za lieky a dietetické potraviny patrí medzi najobľúbenejšie výhody poistencov a poisteniek, pričom samotná žiadosť o vrátenie prostriedkov zaberie len pár minút. Viac informácií nájdete na na našej webstránke.

Martina Harsanyiova

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.