Zdieľať

Ochorelo vaše dieťa v lete? Nezabudnite na preplatenie doplatkov za lieky

ochorenia počas prázdnin
Druhý mesiac vytúžených letných prázdnin pokročil, mnohé deti sa však ani počas nich nevyhnú ochoreniam dýchacích ciest či úrazom.
ochorenia počas prázdnin

„Deti v lete najčastejšie trápia ochorenia dýchacích ciest či zubné kazy. Hoci infekcie horných dýchacích ciest sa najviac šíria v zimnom období, tento rok sme zaznamenali vysoký počet chorých detí ešte aj v marci. Určite však odporúčame aj počas dovoleniek opatrnosť s príliš chladenými či sýtenými nápojmi, nepríjemnosti môže spôsobiť aj priveľmi „vychladená“ miestnosť v hotelových rezortoch,“ uvádza riaditeľka revíznych lekárov Ingrid Dúbravová. „Štatistiky úrazov z minulého roka tiež poukazujú na zvýšený počet poranení. Najviac deti potrápili poranenia hlavy, rúk či členka a nôh. Univerzálne odporúčanie neexistuje, na mieste je však opäť obozretnosť rodičov.“

Psychológovia dávajú do pozornosti rozširujúci sa fenomén závislosti od mobilných zariadení a sociálnych sietí.

„K úrazom detí žiaľ častokrát príde pre nepozornosť rodičov, pričom môže ísť skutočne o otázku niekoľkých minút. V zahraničí sa dokonca vyskytli tragické prípady utopených detí, veľkým strašiakom je aj takzvané sekundárne utopenie,“ vysvetľuje hovorkyňa Union zdravotnej poisťovne Kristína Baluchová. „Veríme, že našich poistencov a poistenky obídu zranenia aj pády, v prípade chorôb im odporúčame, aby si pri doplatkoch za lieky ponechali blok z lekárne. Majú totiž nárok na preplatenie doplatkov za lieky u detí až do 18 rokov.“

Neustále rozširujeme ponuku benefitov, ktoré menia životy k lepšiemu. Preplácanie doplatkov za lieky a dietetické potraviny patrí medzi najobľúbenejšie výhody poistencov a poisteniek, pričom samotná žiadosť o vrátenie prostriedkov zaberie len pár minút. Viac informácií nájdete na na našej webstránke.

Martina Harsanyiova

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.