Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Tipy na autodoplnky do interiéru

starosltivosť o auto
Veľa šoférov sa zamýšľa nad tým, ako si skrášliť svoje auto. Existuje veľa spôsobov úpravy vozidla a je prirodzené, že chceme tráviť čas v peknom a čistom aute.
starosltivosť o auto
V článku si prečítate

Prečítajte si naše tipy na zaujímavé a funkčné autodoplnky, ktoré vám dobre poslúžia a spríjemnia každú jazdu.

Doplnky pre zdravie

Či už máte nové alebo ojazdené auto, najpraktickejšie autodoplnky pre interiér sú nepochybne také, ktoré vám pomáhajú stráviť dlhé hodiny za volantom bez výraznejšej ujmy na zdraví.

K takým patrí napríklad bedrová opierka, nástroj, ktorý vám pomôže udržiavať chrbticu v správnej a zdravej polohe. Po vystúpení z auta vás nebude bolieť chrbát, keďže nebudete sedieť skrútení ako paragraf. V budúcnosti sa vám za túto investíciu chrbtica poďakuje.

Krčnej chrbtici zasa môžete uľaviť cestovným nafukovacím vankúšikom, o ktorý si podopriete hlavu, aby ste ju nemuseli držať vzpriamenú. Tým predídete bolesti a zvýšite si pohodlie. Väčšinou mávajú tieto vankúšiky príjemný poťah, ktorý sa navyše ľahko čistí.

Atoms/icons/80/grey-red/poistenie_auta_na_dovolenku-80

Môžete platiť za poistenie auta menej?

U nás si vyskladáte poistenie podľa seba. Splátky si nastaviť mesačne alebo štvrťročne. Prihodiť si poistenie batožiny, úrazu a prémiové asistenčné služby.

Držiaky

Používanie mobilného telefónu je počas jazdy zákonom o cestnej premávke zakázané. Rukami máme obsluhovať auto a nevenovať sa telefónu.

Držiak na telefón je však praktickou pomôckou, keď v ňom máte spustenú navigáciu. Dá sa prilepiť na sklo či na výduch klimatizácie, čím ho dostaneme približne na výšku očí. Pozor však na odrazy slnečného svitu od displeja. Mali by ste veľký (a zbytočný) problém, ak by ste takýmto neopatrným správaním spôsobili dopravnú nehodu, ktorej následky by vám nemuselo vaša poistka vykryť.

Uzavrite si preto okrem PZP online aj havarijné poistenie online, čím sa pripravíte na prípadné nepríjemnosti a budete mať garanciu využitia asistenčných služieb vašej poisťovne.

Okrem držiaku na telefón existujú aj praktické držiaky na nápoje, okuliare, vizitky, tablety… 

Doplnky pre cesty so zvieraťom

Naplánujte si výlet do prírody a vyvetrajte seba aj svojho zvieracieho maznáčika na čerstvom vzduchu. Otázka teraz znie, ako ho ale previezť bezpečne, aby vás nevyrušoval pri šoférovaní, nezašpinil vám auto?

Riešením sú mreže na prevoz zvierat v batožinovom priestore. Ak si na podlahu batožinového priestoru dáte starú deku, pripravíte vášmu miláčikovi pohodlie a nezašpiníte si vozidlo od jeho chlpov.

Ak chcete sofistikovanejšie riešenie, kúpiť môžete špeciálnu deku do auta s rôznymi rozmermi. Pred chlpami ochráni aj boky batožinového priestoru či zadnú stenu sedadiel,

Rovnako dobre ako mreže, vám poslúži aj sieť na prevoz zvierat. Ak máte menšie zvieratko, stačiť bude aj menší box, v ktorom cestu prečká.

Voňavé doplnky

Áno, reč je o vôňach do auta. Nemusia byť nevyhnutne silné a prenikavé. Jemná, decentná a dômyselne vybraná vôňa vie veľakrát poslúžiť lepšie.

Existuje viacero typov osviežovačov vzduchu. Môžete ich umiestniť do výduchov klimatizácie, alebo zavesiť ako povestný „voňavý stromček“. Praktickejší a v istých ohľadoch aj ekologickejší je variant v plechovke, ktorý vám neunikne z obalu a neznečistí napríklad interiérové plasty.

Rada na záver

Nech si už zaobstaráte akékoľvek autodoplnky, vyberajte si ich s rozvahou a s ohľadom na praktickosť a životné prostredie.

Martina Harsanyiova

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.