Odhlásenie vozidla elektronicky. Ako na to?

odhlásenie auta z evidencie

Už dávno sú za nami časy, kedy sme si na všetko museli poctivo vystáť rad. Dnes, keď je všetko vďaka online možnostiam omnoho rýchlejšie, nemusíte ani svoje vozidlo odhlasovať z poisťovne osobne.

odhlásenie auta z evidencie

Pri predaji či odhlasovaní auta je povinností viac než dosť. Návšteve polície a úradu dopravy sa zrejme nevyhnete, ale to, čo vám môže uľahčiť a urýchliť celý proces, je odhlásenie poistky na auto online v Union poisťovni.

Aký je postup pri výpovedi poistnej zmluvy?

V prípade, že ste si poistenie vozidla uzatvorili online a máte v zmluve dojednanú skrátenú výpovednú dobu, stačí zaslať e-mail so žiadosťou o odstúpenie na adresu mojeauto@union.sk z mailovej adresy uvedenej v poistnej zmluve. Po vybavení žiadosti vám Union poisťovňa pripíše na účet alikvótnu časť uhradeného poistenia. Vzor žiadosti nájdete tu.

V prípade vzniku škodovej udalosti, alebo pri výpovedi ku koncu poistného obdobia stačí napísať e mail na rovnakú e-mailovú adresu s podpísanou žiadosťou, ktorá má obsahovať dôvod, pre ktorý chcete zrušiť povinné zmluvné poistenie a číslo vašej poistnej zmluvy.

Ak ste auto predali, stali ste sa obeťou krádeže, alebo bolo vyradené z evidencie, potrebujete na odhlásenie auta online aj oznámenia o zmene držiteľa,o vyradení vozidla z evidencie a oznámenie o zmene leasingového nájomcu. Tiež si pripravte prijatie oznámenia o krádeži motorového vozidla príslušným orgánom. Spolu s podpísanou žiadosťou ich odošlite na hore uvedenú emailovú adresu.

Atoms/icons/80/grey-red/poistenie_auta_na_dovolenku-80

Môžete platiť za poistenie auta menej?

U nás si vyskladáte poistenie podľa seba. Splátky si nastaviť mesačne alebo štvrťročne. Prihodiť si poistenie batožiny, úrazu a prémiové asistenčné služby.

Odhlásenie auta z evidencie

Samotné odhlásenie auta z evidencie sa bez osobnej účasti oboch strán vybaviť nedá. Výnimkou sú situácie, kedy auto predávate do iného okresu, vtedy stačí doklad z policajného úradu a auto na obhliadku už berie jeho nový majiteľ. Ak z časových, zdravotných alebo iných dôvodov nemôžete záležitosť vybaviť, dá sa to riešiť pomocou splnomocnenia overeného notárom. Osoba, alebo firma, ktorú na to určíte, môže odhlásenie vybaviť za vás.

Pri predaji vozidla je nutné ho odhlásiť z evidencie a prihlásiť na nového majiteľa. Spolu s novým majiteľom je nutné navštíviť dopravný inšpektorát a legálne auto prepísať. K tomu potrebujete:

Nový majiteľ vozidla musí mať:

Viac informácií nájdete na Odhlásenie PZP pri predaji auta.

Článok bol aktualizovaný (dátum prvej publikácie – október 2019).