Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Ako sa zabaviť s deťmi v decembri?

Dievca na vianocnom trhu obzerá hviezdu na zasnezenom vianocnom stromceku

Škoda by bolo stráviť zimu pri tablete alebo televízii. Vyberte sa s deťmi do skanzenu, na vianočné trhy a divadelné predstavenia, či na jazdu historickou železničkou. December je plný podujatí, na ktorých sa zabaví celá rodina.

Dievca na vianocnom trhu obzerá hviezdu na zasnezenom vianocnom stromceku

HRAtislava

KDE: Výstavisko Incheba Expoaréna, Bratislava

KEDY: 7. december

Zimu bez spoločenských hier si nevieme ani predstaviť. Čo je nové vo svete doskových, kartových, strategických, dobrodružných, postrehových a všakovakých iných hier, zistíme na bratislavskom výstavisku Incheba. Ako inak, všetky hry si budeme môcť nielen zakúpiť, ale aj zahrať. Podujatie je súčasťou Dní Vianoc, jednotné vstupné je 2 €, deti do šesť rokov majú vstup zdarma. 

Mikuláš na ľade

KDE: Zimný štadión O. Nepelu a Zimný štadión Harmincova, Bratislava

KEDY: 7. december

Už ste videli Mikuláša na korčuliach? Vyberte sa na ľadovú plochu, kde ho nielen uvidíte, ale navyše od neho dostanete aj sladký balíček. Mikulášska oslava bude spojená s karnevalom, takže si nezabudnite priniesť masku. Na programe sú rôzne súťaže, fotenie s Mikulášom a veľa ľadovej zábavy. Mikulášska zábava na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu trvá od 10.00 – 12.00, na Harmincovej sa koná večer od 16.00 do 18.00. Vstupné 1 €/dieťa do 15 rokov, ostatní zaplatia 1,50 €.

Zdroj:

Tri prasiatka a vlk úžerník

KDE: Štátne divadlo Košice, Malá scéna

KEDY: 8. december

Klasickú rozprávku o troch prasiatkach a vlkovi už poznajú hádam všetci. Príbeh v podaní Ľubomíra Feldeka je trochu iný. Prasiatka majú lesnú hudobnú kapelu a vlk je zasa prefíkaný finančník, ktorý im ponúka zaujímavú investičnú príležitosť. Predstavenie s pesničkami Mariána Čekovského je vhodné pre deti od troch rokov. Najmenší krpci zrejme netušia, kto je to úžerník, ale napriek tomu sa nasmejú, až ich budú brušká bolieť. Predstavenie trvá 70 minút, vstupenka stojí 4 €, začiatok o 16.00.

Vianočný Náš trh

KDE: Schaubmarov mlyn, Pezinok – Cajla

KEDY: 7. december

Na tomto trhu nezoženiete cigánsku pečienku, ale poctivé slow food pochúťky, produkty včelárov, syrárov, bylinkárov a rôznych remeselníkov. Aj na deti čaká pestrý program vrátane prehliadky mlyna. Tento trh bude výnimočný aj tým, že je narodeninový. Spoločne na ňom oslávime Deň Matky Zeme, ktorý sa na celom svete pripomína začiatkom decembra. Vstup je voľný, trh potrvá od 11.00 do 18.00.

UCHO: Detský dizajn festival

KDE: Tabačka Kulturfabrik, Košice

KEDY: 7. a 8. december

Toto podujatie nie je len o predaji pekných vecičiek pre deti, na ktoré len tak v obchodoch nenatrafíte. Dvojdňový festival sa oplatí navštíviť aj kvôli zaujímavým workshopom a prednáškam o zdraví či výžive. Potomkov rozhodne nenechávajte doma. V Tabačke na nich čakajú celodenné tvorivé dielničky (sobota aj nedeľa), tvorivo-zábavný program Haligandy a Dorotky z Fidorkova (sobota od 16.00), tanečný workshop (nedeľa od 16.00) a maľovanie korkovej stavebnice, ktorá poputuje chorým deťom do nemocnice (sobota). Bodku za festivalom dá Zahrajko s priateľmi z lesa (nedeľa podvečer). Lístky stoja 4 €, deti do 12 rokov a dôchodcovia majú vstup zdarma.

zdroj: uchosvetdizajnu

Vianočné trhy na zámku

KDE: Schloss Hof, Rakúsko

KEDY: 7. a 8., 14. a 15. a 21. a 22. december

Zatiaľ čo sa dospelí budú prepletať medzi stánkami, deti napíšu list Ježiškovi (11.00 – 17.30 hod.), upečú si vianočné medovníky (11.00 – 17.30 hod.) a pozrú si vystúpenie Mikuláša a anjela. Na hospodárskom statku sa vybláznia na poníkoch (14.00 – 16.00 hod.), pozrú si Vianoce v maštali (10.00 – 13.00 hod. a 15.00 – 18.00 hod.) a zajazdia si na detskom vláčiku. Na zámku čaká vystúpenie kúzelníka (každú sobotu o 13.00 a 15.00 hod.) a Gašparka (každú nedeľu o 13.00 a 15.00 hod.). Za rodinné vstupné zaplatíte 17 €, no za viaceré sprievodné podujatia si treba priplatiť zvlášť.

Vianoce na dedine

KDE: Múzeum slovenskej dediny Martin

KEDY: 8. december

Sviatky bez obchodných centier a plastových hračiek? Tradičné Vianoce prastarých rodičov zažijete len v Múzeu slovenskej dediny Martin – Jahodnícke háje. Detváky si vypočujú vinše a koledy, stretnú naozajstného Mikuláša s anjelom a čertom, zhotovia si vianočnú ozdobu. Vy si zatiaľ vyskúšajte ondrejské veštenie a nezabudnite sa zastaviť ani u Lucie, ktorá z vás pozametá všetko zlé. Vstupenka pre dospelého stojí 6 €, za rodinný lístok (2x dospelí a max. 3x deti) zaplatíte 10 €. Podujatie potrvá od 10.00 do 16.00 hod.

Tesla a priatelia

KDE: Malý Berlín, Trnava

KEDY: 8. december

Ak máte dosť rozprávok o princeznách, vyberte sa na predstavenie v Malom Berlíne. Na programe je interaktívne divadielko o fyzike, tvorbe elektrickej energie a živote vynálezcu Nikolu Teslu. Najmenší drobizg by sa asi na predstavení nudil, ale deti od 8 rokov sa nielen zabavia, ale aj všeličo naučia. Napríklad aj to, že bez Teslu by možno neboli tablety. Predstavenie divadla SpozaVoza začína o 15.00, jednotné vstupné 3 €.

Štjavnycký vjanočný jarmok

KDE: Nádvorie Kammerhofu, Banská Štiavnica

KEDY: 13. a 14. december

Jedinečnú predvianočnú atmosféru zažijete aj v Banskej Bystrici. Vianočné trhy na nádvorí Kammerhofu lákajú nielen stánkami s tradičným tovarom, ale aj pestrým programom pre deti a dospelých. Na programe sú koncerty, divadielka, koledníci, liatie olova, starodávne pečenie vianočných oblátok nad otvoreným ohňom, hravá prehliadka banskej expozície a všeličo inšie. Deti sa zahrejú detským punčom a dospelí opojnou krampampulou, ktorú si vraj varili už študenti tamojšej Baníckej akadémie.

Vianoce na hrade 

KDE: Hrad Modrý kameň

KEDY: 14. december

Ak pátrate po najkrajšej vianočnej atmosfére, nevynechajte hrad Modrý kameň. V sobotu 14. decembra je tam prichystaný špeciálny program so živým Betlehemom, folklórnymi vystúpeniami a divadielkom. Deti celkom iste zaujme aj stála expozícia múzea, ktorá je venovaná bábkovému divadlu a starým hračkám.

Tvorivé dielne v Stredoslovenskom múzeu

KDE: Tihányiovský kaštieľ, Banská Bystrica

KEDY: 15. december

Poznáte hýľa? Drobného spevavého vtáčika s červeným bruškom vidieť najmä v zime, keď ho do ľudskej blízkosti prilákajú plné kŕmidlá. Na tvorivých dielničkách s Dankou si deti vyrobia mäkučkého hýľa z papiera a bavlniek, ktorý sa bude vynímať ako krásna vianočná dekorácia. Workshop prebieha počas otváracích hodín od 9.00 do 16.00 (medzi 12.00 a 13.00 je obedová prestávka). Vstupné je 1,50 €.

Franto a vianočný teleport

KDE: Klub pod lampou, Bratislava

KEDY: 22. december

František, prezývaný aj Franto, má už po krk tradičnej slovenskej vianočnej kuchyne. Chcel by ochutnať aj niečo iné, než len kapra a kapustnicu. Frantovi sa jeho želanie splní, ale trochu inak, ako by si prial. Zrazu je v kaši a, žiaľ, nie v zemiakovej. Predstavenie divadelného telesa Praktikábel začína o 11.00, vstupné pre deti je 4 €, dospelí zaplatia 2 €.

zdroj: Múzeum oravskej dediny Zuberec

Vianočný večer Zuberec

KDE: Múzeum oravskej dediny v Zuberci

KEDY: 29., 30. a 31. december

Predstavte si večernú prechádzku medzi zasneženými tradičnými drevenicami. Pod nohami vŕzga sneh a cestu osvetľujú len mihotavé svetielka lampášov. Nazeráte do jednotlivých chalúpok a zároveň počúvate tajomné príbehy o vianočných zvykoch a tradíciách. Na záver sa zahrejete pri dúšku medoviny, deti poteší šálka horúcej čokolády. Takýto čarovný zážitok prichystáte deťom, ak sa s nimi vyberiete na večernú prechádzku do skanzenu v Zuberci. Program trvá dve hodiny, vstupenky si treba vopred rezervovať na tel. čísle +421 43 539 5149, alebo na muzeum@zuberec.sk.

Rozlúčka s rokom na Detskej železnici

KDE: Košická detská historická železnica

KEDY: 27. a 28. december

Takéto vlakové mecheche ste ešte nezažili! V krytých a vykúrených vozňoch bude prichystaná diskotéka s nealko punčom pre deti a vareným vínom pre rodičov. A aby toho nebolo málo, na programe bude aj ohňostroj. Štartuje sa zo stanice Čermeľ o 10.00, jednotné vstupné v predpredaji stojí 6 €, na mieste 8 €. Miesta si treba rezervovať najneskôr do 13. decembra na www.detskazeleznica.sk. Poponáhľajte sa, rezervácia je už spustená!

Silvia Gašparcová

Autorka: Silvia Gašparcová

Skúsená autorka, ktorá si prešla redakciami viacerých lifestylových magazínov. Doštudovala Kulturológiu, nedoštudovala Vedu o výtvarnom umení. Baví ju dobrá literatúra, umenie a dizajn, ale bez mučenia priznáva, že nepohrdne ani trashovou popkultúrou a povrchnými článkami o móde a kozmetike. Je mamou deväťročnej Grétky. Nechodí na rodičovské kurzy a nikdy nedočítala žiadnu výchovnú príručku. Skôr je typ easy-mamy, ktorá dá na vlastný inštinkt. Našťastie, zatiaľ to stačí 🙂

Silvia Gašparcová

Silvia Gašparcová

Skúsená autorka, ktorá si prešla redakciami viacerých lifestylových magazínov. Doštudovala Kulturológiu, nedoštudovala Vedu o výtvarnom umení. Baví ju dobrá literatúra, umenie a dizajn, ale bez mučenia priznáva, že nepohrdne ani trashovou popkultúrou a povrchnými článkami o móde a kozmetike. Je mamou deväťročnej Grétky. Nechodí na rodičovské kurzy a nikdy nedočítala žiadnu výchovnú príručku. Skôr je typ easy-mamy, ktorá dá na vlastný inštinkt. Našťastie, zatiaľ to stačí :-)

Silvia Gašparcová

Skúsená autorka, ktorá si prešla redakciami viacerých lifestylových magazínov. Doštudovala Kulturológiu, nedoštudovala Vedu o výtvarnom umení. Baví ju dobrá literatúra, umenie a dizajn, ale bez mučenia priznáva, že nepohrdne ani trashovou popkultúrou a povrchnými článkami o móde a kozmetike. Je mamou deväťročnej Grétky. Nechodí na rodičovské kurzy a nikdy nedočítala žiadnu výchovnú príručku. Skôr je typ easy-mamy, ktorá dá na vlastný inštinkt. Našťastie, zatiaľ to stačí :-)

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.