Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Motoristi sa pýtajú: Ako mi pomôže asistenčná služba?

Pokazené auto na talianskej diaľnici môže byť nepríjemným zážitkom, ale nie v prípade, ak sa máte na koho obrátiť. Pomyselným anjelom strážnym sú asistenčné služby. Tie ponúkajú poisťovne motoristom už za pár eur k havarijnému, povinnému zmluvnému poisteniu alebo k cestovnému poisteniu. Prečítajte si päť najčastejších otázok motoristov o asistenčných službách.

Čo ak na dovolenke stratím kľúče od auta?

Nielen stratu kľúčov, ale aj ich zabuchnutie v aute vám pomôže vyriešiť asistenčná služba. Takisto, ak vám dôjde palivo alebo omylom natankujete to nesprávne. Pomôže vám s defektom pneumatiky alebo s vybitou batériou, v oboch prípadoch až do výšky 150 eur.

Čo ak potrebujem odtiahnuť auto?

Poisťovňa Union vám vie v prípade dopravnej nehody zabezpečiť odťah vozidla na Slovensku aj v zahraničí. „V prípade poruchy auta je odťah vozidla na Slovensku limitovaný do 100 kilometrov, v zahraničí v prípade dopravnej nehody limitovaný až do výšky tisíc eur,“ vysvetľuje Beáta Dupaľová Ksenzsighová, hovorkyňa poisťovne Unionu.

Čo ak musím pre problémy s autom niekde prenocovať?

Bez ohľadu na to, či budete potrebovať nocľah na Slovensku alebo v zahraničí, vám poisťovňa Union v rámci asistenčnej služby EuroCross preplatí dve noci v hoteli do výšky 50 eur za osobu na noc.

Mám nárok na náhradné vozidlo?

Či už sa skončila vaša cesta predčasne pre nehodu alebo pre poruchu na vozidle, v oboch prípadoch môžete požiadať asistenčnú službu, aby vám zabezpečila opravu na mieste. Poisťovňa vám preplatí cestu automechanika a dve hodiny jeho práce na Slovensku aj v zahraničí. Ak je auto nepojazdné a nie je možné ho na mieste opraviť, môžete si požiadať o náhradné vozidlo. V Unione vám ho preplatíme na tri dni.

Čo ak mi auto ukradnú?

V rámci asistenčnej služby EuroCross od Unionu máte nárok na preplatenie dvoch nocí v hoteli do výšky 50 eur za osobu na noc, náklady na návrat alebo pokračovanie v ceste iným dopravným prostriedkom (na Slovensku bez obmedzenia, v zahraničí maximálne do výšky tisíc eur) alebo si môžete nárokovať na tri dni náhradné vozidlo.

Zdroj: Adobe Stock

Martina Harsanyiova

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus.