Atoms/icons/24/grey/info-24
Od 1. 8. 2022 už nie je potrebné zasielať prihlášku pre novorodenca do zdravotnej poisťovne. Jeho poistenie vzniká automaticky v rovnakej poisťovni ako je poistená matka. 
Zisti viac.
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Motoristi sa pýtajú: Ako mi pomôže asistenčná služba?

Pokazené auto na talianskej diaľnici môže byť nepríjemným zážitkom, ale nie v prípade, ak sa máte na koho obrátiť. Pomyselným anjelom strážnym sú asistenčné služby. Tie ponúkajú poisťovne motoristom už za pár eur k havarijnému, povinnému zmluvnému poisteniu alebo k cestovnému poisteniu. Prečítajte si päť najčastejších otázok motoristov o asistenčných službách.

Čo ak na dovolenke stratím kľúče od auta?

Nielen stratu kľúčov, ale aj ich zabuchnutie v aute vám pomôže vyriešiť asistenčná služba. Takisto, ak vám dôjde palivo alebo omylom natankujete to nesprávne. Pomôže vám s defektom pneumatiky alebo s vybitou batériou, v oboch prípadoch až do výšky 150 eur.

Čo ak potrebujem odtiahnuť auto?

Poisťovňa Union vám vie v prípade dopravnej nehody zabezpečiť odťah vozidla na Slovensku aj v zahraničí. „V prípade poruchy auta je odťah vozidla na Slovensku limitovaný do 100 kilometrov, v zahraničí v prípade dopravnej nehody limitovaný až do výšky tisíc eur,“ vysvetľuje Beáta Dupaľová Ksenzsighová, hovorkyňa poisťovne Unionu.

Čo ak musím pre problémy s autom niekde prenocovať?

Bez ohľadu na to, či budete potrebovať nocľah na Slovensku alebo v zahraničí, vám poisťovňa Union v rámci asistenčnej služby EuroCross preplatí dve noci v hoteli do výšky 50 eur za osobu na noc.

Mám nárok na náhradné vozidlo?

Či už sa skončila vaša cesta predčasne pre nehodu alebo pre poruchu na vozidle, v oboch prípadoch môžete požiadať asistenčnú službu, aby vám zabezpečila opravu na mieste. Poisťovňa vám preplatí cestu automechanika a dve hodiny jeho práce na Slovensku aj v zahraničí. Ak je auto nepojazdné a nie je možné ho na mieste opraviť, môžete si požiadať o náhradné vozidlo. V Unione vám ho preplatíme na tri dni.

Čo ak mi auto ukradnú?

V rámci asistenčnej služby EuroCross od Unionu máte nárok na preplatenie dvoch nocí v hoteli do výšky 50 eur za osobu na noc, náklady na návrat alebo pokračovanie v ceste iným dopravným prostriedkom (na Slovensku bez obmedzenia, v zahraničí maximálne do výšky tisíc eur) alebo si môžete nárokovať na tri dni náhradné vozidlo.

Zdroj: Adobe Stock

Martina Harsanyiova

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Tieto články by ťa mohli zaujímať
Tieto články
by ťa mohli zaujímať
Poskytovateľom tejto služby je Union poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 39/2015 Z.z. o poisťovníctve v platnom znení a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Poskytovateľom tejto služby je Union zdravotná poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 581/2004 Z.z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou v platnom znení a
o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Poistite sa na letnú dovolenku už teraz

Pohodlne online za 5 minút. Aj s predstihom, aj na poslednú chvíľu. Poistenci Union zdravotnej poisťovne majú zľavu na krátkodobé cestovné poistenie až 50 %.