Zdieľať

7 tipov na geniálne prázdniny bez zruinovania rozpočtu

lacné letné prázdniny

Dva detské tábory a ako bonus týždňová dovolenka v zahraničí? Prázdninový program pre deti sa môže vyštverať na stovky eur. Našťastie sa to dá aj inak.

lacné letné prázdniny
V článku si prečítate:

1. Najlepšie prázdniny u babičky

Ak máte starých rodičov na dedine, deti budú mať o zábavu postarané. Bežná starostlivosť o zvieratá sa pre nich môže zmeniť na nevšedný zážitok. V okolí si určite nájdu nových kamarátov, ktorí sa na nich budú tešiť aj budúci rok: „Bývame síce v Bratislave, no vyrastala som na východe Slovenska. K rodičom chodíme len párkrát do roka. Naše deti cez letné prázdniny nechávame na dva týždne u starých rodičov, aby si vychutnali vzájomnú prítomnosť. Nikdy odtiaľ nechcú odísť,“ smeje sa Veronika.

Dieťa môžete nechať u starých rodičov aj v prípade, že nebývajú na dedine. Babičky vedia byť poriadne vynaliezavé. Vymyslia dieťaťu program, o ktorom sa mu ani nesnívalo!

2. Striedajte sa

Deti sa od určitého veku vedia spolu veľmi dobre zabaviť. Pokiaľ má vaše dieťa v okolí kamaráta alebo kamarátku, pri ktorom zabúda na čas, zoberte ho k vám aspoň na jednu noc. Samozrejme, ak s tým budú súhlasiť jeho rodičia. Na ďalší týždeň si môžete úlohy vymeniť. Janka je mamou 7-ročného Miška, jedináčika. Hovorí o tom, že vzájomné zdieľanie detí je neoceniteľná pomoc: „Keď je Miško s Jakubkom, synom mojej kamarátky, dostávam sa na vedľajšiu koľaj. Keď je sám, predsa len vyžaduje viac pozornosti. Počas voľna sú deti často spolu. Raz sú u nás, raz u Jakubka a veľmi nám to vyhovuje,“ dodáva.

3. Čas na knihy

Prázdniny sú ideálny čas na ponorenie sa do nekonečného sveta kníh. Dieťatku môžete kúpiť pár obľúbených kníh a po ostatné si skočte do knižnice. Čítať môže aj v záhrade či na balkóne. Vypestuje si tak návyk, ktorý si so sebou odnesie aj do dospelosti.

4. Stanovačka v záhrade

Áno, aj „obyčajná“ stanovačka v záhrade sa môže zmeniť na udalosť roka. Aj v prípade, že sa vám do toho príliš nechce, skúste sa premôcť. Jednu noc v stane vydržíte. Ak máte staršie deti, pravdepodobne zvládnu stanovačku bez prítomnosti dospelých. Dvere na dome radšej nechajte v noci odomknuté. Len tak, pre prípad, že by deti predsa len premohol strach.

0 %
Príspevok

Vrátime vám 50 % z ceny očkovania proti kliešťovej encefalitíde. 

5. Športu zdar!

Nie všetky športové aktivity sú záťažou pre rodinný rozpočet. Kvalitný detský bicykel zoženiete aj z druhej ruky, keďže dieťa ho používa väčšinou len pár sezón. Radšej si však priplaťte za kvalitnejšiu kolobežku, z ktorej váš školák tak rýchlo nevyrastie. Veľa zábavy urobí aj lopta či bedmintonový set.

6. Voda patrí k letu

Vstupné do aquaparku, k tomu nejaké občerstvenie a kopa peňazí je fuč. Deťom však veľa netreba. Počas horúcich letných dní poslúži aj menší nafukovací bazén. V záhrade vám nezaberie veľa miesta a môžete sa v ňom osviežiť aj vy. Nemáte záhradu? Nič sa nedeje. Stačí väčšia nádoba s vodou v kúpeľni či na balkóne a troška trpezlivosti pri utieraní mokrej podlahy. Deti sa už postarajú o všetko ostatné.

7. Nechajte to na nich

Dovoľte deťom nudiť sa. Keď si uvedomíte, že ste rodič a nie animátor, ktorý musí dieťaťu vyplniť každú sekundu dňa nejakým programom, uvidíte, ako sa vám uľaví. Ktovie, možno konečne oprášia hračky, na ktoré si už dlho nespomenuli.

Prajeme vám pekné leto!

Michaela Galambošová

Autorka: Michaela Galambošová

Spisovateľka, redaktorka a dobrovoľníčka. Taktiež je obyčajná mamina Grétky, ktorá jej ukázala, aké obohacujúce môže byť materstvo.

Michaela Galambošová

Michaela Galambošová

Spisovateľka, redaktorka a dobrovoľníčka. Taktiež je obyčajná mamina Grétky, ktorá jej ukázala, aké obohacujúce môže byť materstvo.

Michaela Galambošová

Spisovateľka, redaktorka a dobrovoľníčka. Taktiež je obyčajná mamina Grétky, ktorá jej ukázala, aké obohacujúce môže byť materstvo.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.