Zdieľať

3 dôvody, prečo sa havarijné poistenie naozaj oplatí

Havarijné poistenie prináša množstvo výhod a môže pomôcť v mnohých nepríjemných situáciách. Chcete vedieť čo dokáže zamávať s rodinným rozpočtom a prečo sa havaríjné poistenie oplatí?

 

Kým povinné zmluvné poistenie musíme mať uzatvorené všetci, havarijné poistenie využíva iba zlomok majiteľov motorových vozidiel. Práve havarijné poistenie však prináša množstvo výhod a môže vám pomôcť v mnohých nepríjemných situáciách. Toto sú 3 najčastejšie dôvody, pre ktoré sa naozaj oplatí uzatvoriť havarijné poistenie.

 

1. Rozbitie čelného skla

Povinné zmluvné poistenie vám s opravou vášho vlastného auta nepomôže. Aj taká bežná vec ako je prasknutie čelného skla, napríklad kvôli kamienku na vozovke či spadnutému konáru, dokáže zamávať s rodinným rozpočtom. A to nehovoríme o škrabancoch, ktoré sa môžu prihodiť pri parkovaní alebo o vážnejších problémoch, ktoré vzniknú pri dopravnej nehode.


2. Poistenie proti živlom a vandalom

Aj keď mnohí z vás sa určite starajú o svojho miláčika na štyroch kolesách najlepšie ako vedia, proti vandalom alebo živlom sme všetci bezradní. Nájsť na parkovisku svoje autíčko s poškriabaným lakom, prepichnutými pneumatikami alebo rozbitým sklom po pokuse o krádež nie je nič príjemné. Proti vandalom vám určite pomôže parkovanie iba na bezpečných miestach pod dohľadom bezpečnostných kamier alebo ideálne vo vlastnej garáži.

Čo však urobiť, keď sa ocitnete v takejto nepríjemnej situácii? Vďaka havarijnému poisteniu nebudete musieť vyprázdniť peňaženku, či už to budú živly, alebo vandali, ktorí ublížia vášmu autu.

 

3. Poistenie proti krádeži „ušetrí“ peniaze

Najhorší pocit, ktorý môže zažiť majiteľ auta, je ten, keď nenájde svoje auto na parkovisku. Po overení na polícii zistíte, že vaše auto neodtiahli a vtedy začína kolotoč nepríjemných vybavovačiek. K havarijnému poisteniu si našťastie môžete pripoistiť aj poistenie proti krádeži a ušetríte si množstvo peňazí a problémov. V prípade krádeže je havarijné poistenie záchrannou sieťou, ktorú v takejto situácii určite oceníte.

Chcete zistiť viac o havarijnom poistení? Prečítajte si o havarijnom poistení viac a nezabudnite, že PZP nestačí, ak chcete byť pripravení na akúkoľvek situáciu.

Martina Harsanyiova

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.