Zdieľať

3 dôvody, prečo sa havarijné poistenie naozaj oplatí

Havarijné poistenie prináša množstvo výhod a môže pomôcť v mnohých nepríjemných situáciách. Chcete vedieť čo dokáže zamávať s rodinným rozpočtom a prečo sa havaríjné poistenie oplatí?

 

Kým povinné zmluvné poistenie musíme mať uzatvorené všetci, havarijné poistenie využíva iba zlomok majiteľov motorových vozidiel. Práve havarijné poistenie však prináša množstvo výhod a môže vám pomôcť v mnohých nepríjemných situáciách. Toto sú 3 najčastejšie dôvody, pre ktoré sa naozaj oplatí uzatvoriť havarijné poistenie.

 

1. Rozbitie čelného skla

Povinné zmluvné poistenie vám s opravou vášho vlastného auta nepomôže. Aj taká bežná vec ako je prasknutie čelného skla, napríklad kvôli kamienku na vozovke či spadnutému konáru, dokáže zamávať s rodinným rozpočtom. A to nehovoríme o škrabancoch, ktoré sa môžu prihodiť pri parkovaní alebo o vážnejších problémoch, ktoré vzniknú pri dopravnej nehode.


2. Poistenie proti živlom a vandalom

Aj keď mnohí z vás sa určite starajú o svojho miláčika na štyroch kolesách najlepšie ako vedia, proti vandalom alebo živlom sme všetci bezradní. Nájsť na parkovisku svoje autíčko s poškriabaným lakom, prepichnutými pneumatikami alebo rozbitým sklom po pokuse o krádež nie je nič príjemné. Proti vandalom vám určite pomôže parkovanie iba na bezpečných miestach pod dohľadom bezpečnostných kamier alebo ideálne vo vlastnej garáži.

Čo však urobiť, keď sa ocitnete v takejto nepríjemnej situácii? Vďaka havarijnému poisteniu nebudete musieť vyprázdniť peňaženku, či už to budú živly, alebo vandali, ktorí ublížia vášmu autu.

 

3. Poistenie proti krádeži „ušetrí“ peniaze

Najhorší pocit, ktorý môže zažiť majiteľ auta, je ten, keď nenájde svoje auto na parkovisku. Po overení na polícii zistíte, že vaše auto neodtiahli a vtedy začína kolotoč nepríjemných vybavovačiek. K havarijnému poisteniu si našťastie môžete pripoistiť aj poistenie proti krádeži a ušetríte si množstvo peňazí a problémov. V prípade krádeže je havarijné poistenie záchrannou sieťou, ktorú v takejto situácii určite oceníte.

Chcete zistiť viac o havarijnom poistení? Prečítajte si o havarijnom poistení viac a nezabudnite, že PZP nestačí, ak chcete byť pripravení na akúkoľvek situáciu.

0 %
Zľava

Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Union Poisťovňa

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Oznámenie o odklade splatnosti preddavku na zdravotné poistenie v dôsledku COVID-19 za Marec 2020 (PDF)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (ELEKTRONICKÁ VERZIA)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (PDF)

Žiadosť o splátkový kalendár
Online verzia | PDF verzia

Žiadosť o vydanie kombinovaného preukazu poistenca / európskeho preukazu zdravotného poistenia (PDF)

 • Ak žiadosť o vydanie preukazu poistenca podáva za poistenca iná osoba (netýka sa zákonných zástupcov maloletých detí), ktorá prevezme preukaz osobne na kontaktnom mieste, prípadne ho žiada doručiť poštou na svoju adresu, je potrebné, aby k Žiadosti priložila prílohu – úradne overené Plnomocenstvo. (PDF)

Žiadosť o vydanie formulára / prenosného dokumentu a o dopísanie nezaopatreného rodinného príslušníka do formulára (PDF)

Dotazník pre určenie štátu bydliska (nariadenie ES č. 883/2004 a 987/2009) (PDF)

Čestné vyhlásenie ku skutočnostiam rozhodujúcim pre vznik platiteľa poistného – štát (Starostlivosť o dieťa do 6 rokov / opatrovanie osoby s ťažkým zdravotným postihnutím) (PDF)

Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
Online verzia | PDF verzia

Univerzálne oznámenie poistenca (PDF)

 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ (platné do 31.12.2008)
  PDF 1. časť2. časť

 • Oznámenie o príjmoch za rok 2016
  Word verzia | PDF verzia
 • Oznámenie o príjmoch za rok 2013
  Word verzia | PDF verzia
 • Oznámenie o príjmoch za rok 2012
  Word verzia | PDF verzia
 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.06.2018
  UPOZORNENIE: – formulár odporúčame stiahnuť a vypĺňať priamo v PC, vypĺňanie online v prehliadači nemusí fungovať správne
 
 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.02.2015 do 31.5.2018´
  UPOZORNENIE: V prípade, ak má zamestnávateľ 3 a viacerých zamestnancov je povinný mesačný výkaz zasielať zdravotnej poisťovni výlučne elektronicky.
 
 • Výkaz platiteľa dividend
  PDF verzia platná od 01.02.2014 (AKTUÁLNA)
 • Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie
  PDF verzia
 • Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
  PDF verzia
 • Univerzálne oznámenie platiteľa poistného
  PDF verzia
 • Potvrdenie zamestnávateľa o uzatvorení pracovného pomeru, obdobného pracovného pomeru alebo iného pracovnoprávneho vzťahu zamestnanca bez trvalého pobytu na území SR 
  PDF verzia