Atoms/icons/24/grey/info-24
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravé reči #74: Mliečny chrup a zuby

Mliečny chrup
Vypočujte si 74. diel nášho podcastu Zdravé reči a dozviete a všetko o mliečnom chrupe
Mliečny chrup

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Sú síce dočasné, no starostlivosť o mliečne zuby by sme rozhodne nemali zanedbávať a podceňovať. Zubný kaz totiž nie je len záležitosťou trvalého chrupu, postihuje aj ten mliečny. Pokazené zuby mliečneho chrupu komplikujú dieťaťu prežúvanie, rozprávanie, ovplyvňujú aj vývoj čeľuste.

Preto je dôležité učiť dieťaťu ústnej hygiene už od prerezania prvého zúbka. Ak sa kaz aj objaví, dnes je možné ošetriť postihnutý zub bez vŕtania. Najlepšou prevenciou je však pravidelná hygiena, používanie jednozväzkovej kefky a zubnej pasty vo veľkosti ryže už od prvého zúbka.

Na tému mliečny chrup a starostlivosť oň sme sa rozprávali so zubnou lekárkou Beátou Marčanovou.

0
na zuby

Prispejeme vám až 150 € na zuby ročne na ošetrenie u zubára, dentálnu hygienu alebo zubné strojčeky. Vy rozhodnete, či ich miniete naraz alebo si ich rozdelíte na viac ošetrení.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 74. dielu podcastu Zdravé rečí o mliečnom chrupe kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

 

Lucia Papanova

Lucia Papanova

Tento text sa doťahuje z profilu: - vo wordpresse mouse over na svoje meno vpravo hore, - click "upraviť profil - scroll do sekcie "životopis" - vyplniť

Lucia Papanova

Tento text sa doťahuje z profilu: - vo wordpresse mouse over na svoje meno vpravo hore, - click "upraviť profil - scroll do sekcie "životopis" - vyplniť

Meníme životy k lepšiemu

Až do 150 eur na oči, 150 eur na zuby, neobmedzené doplatky za lieky pre deti alebo zľavy až do 30 percent na vybrané komerčné poistenia.