Atoms/icons/24/grey/info-24
Od 1. 8. 2022 už nie je potrebné zasielať prihlášku pre novorodenca do zdravotnej poisťovne. Jeho poistenie vzniká automaticky v rovnakej poisťovni ako je poistená matka. 
Zisti viac.
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravé reči #120: Zachovanie ženskej plodnosti

ZR_120 - Zachovanie ženskej plodnosti
Vypočujte si 120. diel nášho podcastu Zdravé reči, v ktorom sa venujeme téme zachovania ženskej plodnosti.
ZR_120 - Zachovanie ženskej plodnosti

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Odkladanie rodičovstva do stále vyššieho veku sa stáva jedným z hlavných dôvodov liečby neplodných párov. Tento trend celosvetovo rastúci charakter a prináša svoje úskalia a problémy.

Dnes už aj ženy dávajú často prednosť iným prioritám pred rodičovstvom, alebo nedokážu nájsť vhodného partnera a zisťujú, že počať dieťa po štyridsiatke nebýva jednoduché. Tomuto problému môže predísť zmrazenie zmrazením vajíčok v mladšom veku.

Social freezing je v zahraničí známy už mnoho rokov, overené techniky a bežný štandard prípravy rodičovstva sme začali na Slovensku využívať približne pred piatimi rokmi. 

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Viac nám porozprávala gynekologička MUDr. Ľuboslava Petrová, vedúca lekárka kliniky reprodukčnej medicíny ReproMedica. 

0
Príspevok
Spolu vám prispejeme až 1200 € na úkony súvisiace s asistovanou reprodukciou. Ako prvá zdravotná poisťovňa uhrádzame výkony v rámci liečby neplodnosti, ktoré ste si museli doteraz financovať z vlastných zdrojov.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 120. dielu podcastu Zdravé reči o zachovaní ženskej plodnosti kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Adela Kumorová

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Poskytovateľom tejto služby je Union poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 39/2015 Z.z. o poisťovníctve v platnom znení a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Poskytovateľom tejto služby je Union zdravotná poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 581/2004 Z.z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou v platnom znení a
o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Poistite sa na letnú dovolenku už teraz

Pohodlne online za 5 minút. Aj s predstihom, aj na poslednú chvíľu. Poistenci Union zdravotnej poisťovne majú zľavu na krátkodobé cestovné poistenie až 50 %.