Atoms/icons/24/grey/info-24
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravé reči #120: Zachovanie ženskej plodnosti

ZR_120 - Zachovanie ženskej plodnosti
Vypočujte si 120. diel nášho podcastu Zdravé reči, v ktorom sa venujeme téme zachovania ženskej plodnosti.
ZR_120 - Zachovanie ženskej plodnosti

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Odkladanie rodičovstva do stále vyššieho veku sa stáva jedným z hlavných dôvodov liečby neplodných párov. Tento trend celosvetovo rastúci charakter a prináša svoje úskalia a problémy.

Dnes už aj ženy dávajú často prednosť iným prioritám pred rodičovstvom, alebo nedokážu nájsť vhodného partnera a zisťujú, že počať dieťa po štyridsiatke nebýva jednoduché. Tomuto problému môže predísť zmrazenie zmrazením vajíčok v mladšom veku.

Social freezing je v zahraničí známy už mnoho rokov, overené techniky a bežný štandard prípravy rodičovstva sme začali na Slovensku využívať približne pred piatimi rokmi. 

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Viac nám porozprávala gynekologička MUDr. Ľuboslava Petrová, vedúca lekárka kliniky reprodukčnej medicíny ReproMedica. 

0
Príspevok
Spolu vám prispejeme až 1200 € na úkony súvisiace s asistovanou reprodukciou. Ako prvá zdravotná poisťovňa uhrádzame výkony v rámci liečby neplodnosti, ktoré ste si museli doteraz financovať z vlastných zdrojov.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 120. dielu podcastu Zdravé reči o zachovaní ženskej plodnosti kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Adela Kumorová

Pomohla ti táto odpoveď?