Atoms/icons/24/grey/info-24
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravé reči #110: Krivé zuby

ZR_110_Krivé zuby
Vypočujte si 110. diel nášho podcastu Zdravé reči, v ktorom sa venujeme príčinám vzniku krivých zubov a ich liečbe.
ZR_110_Krivé zuby

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Krivé zuby patria medzi čelustno-ortopedické anomálie, ktorých vznik môže mať pôvod v genetike alebo v rôznych detských zlozvykoch či úrazoch s predčasnou stratou mliečnych zubov.

Mnohí z nás považujú tieto defekty alebo anomálie len za estetický problém, no ich následkom môže dôjsť k poruchám reči, častejším úrazom predných zubov i narušiť tvar čeľuste. Problém s ,,krivými zubami“ sa však dá efektívne riešiť. 

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Rozprávali sme sa s MDDr. Natáliou Sokolovou z kliniky stomatológie a maxilofaciálnej chirurgie Akadémia Košice.

0
na zuby

Prispejeme vám až 150 € na zuby ročne na ošetrenie u zubára, dentálnu hygienu alebo zubné strojčeky. Vy rozhodnete, či ich miniete naraz alebo si ich rozdelíte na viac ošetrení.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 110. dielu podcastu Zdravé reči o strojčekoch a krivých zuboch kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Union zdravotná poisťovňa, a.s. si vyhradzuje právo na zmeny poskytovaných výhod.

Adela Kumorová

Pomohla ti táto odpoveď?