Atoms/icons/24/grey/info-24
Od 1. 8. 2022 už nie je potrebné zasielať prihlášku pre novorodenca do zdravotnej poisťovne. Jeho poistenie vzniká automaticky v rovnakej poisťovni ako je poistená matka. 
Zisti viac.
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravé reči #110: Krivé zuby

ZR_110_Krivé zuby
Vypočujte si 110. diel nášho podcastu Zdravé reči, v ktorom sa venujeme príčinám vzniku krivých zubov a ich liečbe.
ZR_110_Krivé zuby

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Krivé zuby patria medzi čelustno-ortopedické anomálie, ktorých vznik môže mať pôvod v genetike alebo v rôznych detských zlozvykoch či úrazoch s predčasnou stratou mliečnych zubov.

Mnohí z nás považujú tieto defekty alebo anomálie len za estetický problém, no ich následkom môže dôjsť k poruchám reči, častejším úrazom predných zubov i narušiť tvar čeľuste. Problém s ,,krivými zubami“ sa však dá efektívne riešiť. 

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Rozprávali sme sa s MDDr. Natáliou Sokolovou z kliniky stomatológie a maxilofaciálnej chirurgie Akadémia Košice.

0
na zuby

Prispejeme vám až 150 € na zuby ročne na ošetrenie u zubára, dentálnu hygienu alebo zubné strojčeky. Vy rozhodnete, či ich miniete naraz alebo si ich rozdelíte na viac ošetrení.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 110. dielu podcastu Zdravé reči o strojčekoch a krivých zuboch kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Union zdravotná poisťovňa, a.s. si vyhradzuje právo na zmeny poskytovaných výhod.

Adela Kumorová

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Poskytovateľom tejto služby je Union poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 39/2015 Z.z. o poisťovníctve v platnom znení a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Poskytovateľom tejto služby je Union zdravotná poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 581/2004 Z.z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou v platnom znení a
o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Na prepoistenie do Union zdravotnej poisťovne vám zostáva

  • 00 dní
Prejdite do zdravotnej poisťovne s dlhodobo najspokojnejšími poistencami.