Zdieľať

Výtlky na cestách –⁠ poradíme vám, ako postupovať pri škodení auta

výtlky na ceste
Počas zimných mesiacov sa na cestách objavuje čoraz viac výtlkov, ktoré ohrozujú bezpečnú jazdu a môžu spôsobiť aj značné škody na aute. Poradíme vám, ako postupovať pri poškodení auta.
výtlky na ceste

K šoférovaniu v zimných mesiacoch patrí obozretnosť aj vyhýbanie sa výtlkom. Malá trhlina asfaltu môže vplyvom mrazu spôsobiť vznik dier na povrchu ciest, ktoré môžu zapríčiniť poškodenie vozidla.

Upozorňujeme, že v prípade výtlkov je potrebné rozlišovať dve situácie:

1. Ak je výtlk na vozovke označený, vodič musí prispôsobiť svoju jazdu a za prípadné škody zodpovedá sám. Uplatniť si ich môže z havarijného poistenia s hradením dohodnutej spoluúčasti.

2. Ak je výtlk na vozovke neoznačený, vodič si môže v prípade poškodenia vozidla nárokovať o náhradu škody u správcu cestnej komunikácie, ktorého má priamo kontaktovať. Ten môže náklady, ktoré si uplatnil u neho poškodený, riešiť cez svoje zodpovednostné poistenie, ak ho má dojednané.

„V oboch prípadoch odporúčame situáciu dôkladne zdokumentovať pomocou fotografií, prípadne svedeckou výpoveďou,“ informuje hovorkyňa Kristína Baluchová. „Pre uvedené prípady vodičom určite pomôže, ak majú vhodné havarijné poistenie. Bližšie informácie o možnostiach a kalkulácii cien nájdu priamo na našej webstránke.“

Martina Harsanyiova

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus.