Zdieľať

Výhodné PZP malo vlani úspech najmä u starších motoristov

motoristka seniorka
Ak ste si v novom roku predsavzali byť ekologickejší a využívať aj iné druhy dopravy než automobilovú, pozitívnu zmenu môže pocítiť aj vaša peňaženka. Pri jazdení menej než trinásť kilometrov denne je vysoko pravdepodobné, že ročne nenajazdíte viac ako päťtisíc kilometrov.
motoristka seniorka

Union ako prvá poisťovňa na Slovensku odmeňuje vodičky a vodičov, ktorí jazdia málo. Už v lete 2020 poisťovňa pripravila produkt Šikovné poistenie vozidla so zľavou za ročný nájazd kilometrov, s ktorým dokážu menej aktívni vodiči ušetriť až 20 percent bežnej ceny poistky.

„Pandémia celkovo znížila mobilitu ľudí na Slovensku. Ľudia pracovali z domu a autá stali na parkoviskách, zásadne sa zmenil spôsob ako využívať motorové vozidlo.

Tento trend však nastal už pred kovidovým obdobím. Dopravná situácia, zápchy či nehody spôsobili, že mnohí ľudia volili cestu do práce na bicykli alebo integrovanou dopravou,“ uvádza manažér vývoja produktov neživotného poistenia Unionu Daniel Baran. „Je potešujúce, že táto voľba má aj pozitívny vplyv na naše životné prostredie.

Auto mnoho ľudí dnes využíva najmä cez víkend, prípadne na nákupy alebo dovolenku, čo je efektívne, ekologické i ekonomické zároveň.“

Úspech produktu so zľavou za ročný nájazd kilometrov potvrdil už prvý polrok 2021, keď bol počet uzavretých poistiek o 30 percent vyšší ako v roku 2020. Stabilný trend uzatvárania tohto typu poistenia pretrval až do konca roku 2022.

„Uvedenú možnosť poistiť svoje vozidlo lacnejšie využívajú vlastníci áut rôznych vekových kategórií. Najväčší počet poistných zmlúv uzatvárajú motoristi nad 55 rokov, a to až tridsaťpäť percent. Veľký záujem o poistenie mala aj veková kategória 45 až 54-ročných (sedemnásť percent) a približne dvanásť percent zmlúv uzatvorili tridsiatnici,“ približuje Daniel Baran z Unionu.

Zaujímavosťou je aj fakt, že pri tomto type povinného zmluvného poistenia ide najmä o staršie vozidlá. „Z celkového počtu zmlúv predstavovali staršie vozidlá, t.j. 11 až 18 ročné, až štyridsaťtri percent. Približne dvadsať percent všetkých vozidiel bolo značky Škoda.“ Zastúpené sú však všetky značky v približne rovnakom pomere.

„Keď jazdíte oveľa menej, prečo by ste mali platiť poistku v rovnakej výške ako tí, čo jazdia viac a na cestách logicky podstupujú vyššie riziko? Túto otázku sme sa snažili vyriešiť práve produktom so zľavou za počet najazdených kilometrov. Celý proces uzatvorenia zmluvy trvá len zhruba päť minút a zvládne ho naozaj každý z pohodlia svojho domova,“ dodáva Daniel Baran za poisťovňu Union. „Samozrejme, najazdené kilometre nie sú pre vás stresujúco záväzné. V prípade, ak najazdíte viac ako päťtisíc kilometrov, jednoducho doplatíte poistné vo výške poskytnutej zľavy.“

K uvedenému poisteniu PZP si naša klientela môže pridať aj doplnkové poistenie ako napríklad asistenčné služby, či poistenie batožiny a úrazu. Aj v tomto prípade je k dispozícii služba online kalkulačky na výpočet ceny, aby bol proces rozhodovania sa pri voľbe poistenia pre klientov čo najkomfortnejší. Spokojnosť zákazníkov je totiž v u nás stále na prvom mieste.

Martina Harsanyiova

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.