Súťaž Zdravá firma roka pozná víťazov 12. ročníka

víťazi súťaže Zdravá firma roka
Union zdravotná poisťovňa sa od roku 2010 snaží motivovať firmy, aby robili pre zdravie svojich zamestnancov viac. Súčasťou aktivít je aj súťaž Zdravá firma roka, v ktorej firmy súťažia o rovnomenný titul. Najviac sa o zdravie zamestnancov starajú IBM, KIA a medzi malými firmami Kami Profit.
víťazi súťaže Zdravá firma roka

Víťazom 12. ročníka súťaže sa v kategórii výrobných firiem stala spoločnosť KIA Slovakia, medzi nevýrobnými firmami sa presadila IBM International Services Centre a najzdravšou malou firmou do päťdesiat zamestnancov je Kami Profit. Celkovo sa do 12. ročníka prihlásilo vyše päťdesiat firiem.

Mnohé firmy na Slovensku sa zaujímajú o zdravie svojich zamestnancov

„Pred dvanástimi rokmi sme si v Union zdravotnej poisťovni povedali, že sa pokúsime firmy motivovať k tomu, aby sa začali zaujímať a starať o zdravie svojich zamestnancov. Prišli sme s Iniciatívou za zdravšie Slovensko, ktorá zapadala do nášho poslania podporovať prevenciu a zdravší životný štýl a snažiť sa celkovo zlepšiť zdravotný stav ľudí na Slovensku. Musím povedať, že mnohé firmy sa v starostlivosti o zdravie veľmi snažia. Veľmi ma teší, keď vidím, ako mnohé z nich každý rok prichádzajú s niečím novým a starajú sa o zdravie svojich zamestnancov čoraz lepšie,“ hovorí členka predstavenstva Union zdravotnej poisťovne Elena Májeková.

Firma sa vie starať o zdravie ľudí, aj keď sú na home office

Firmy na Slovensku prešli za uplynulé roky v zdravotných benefitoch skutočne dlhý kus cesty. Aj keď im situáciu mimoriadne sťažila pandémia, dokázali prispôsobiť svoju ponuku podľa možností zamestnancov. Výsledky súťaže poukazujú na nasledujúce silné trendy v starostlivosti o zamestnancov.

Hybridná práca

Ide o vhodnú kombináciu práce z domu a práce z kancelárie. Tento trend bude jednoznačne pokračovať, keďže aj mnohé firmy na Slovensku sa za posledné roky presvedčili o vyššej efektivite práce svojich zamestnancov v kombinovanom hybridnom režime.
„To, čo odlišuje progresívne firmy pri hybridnej práci, je neustále motivovanie zamestnancov a udržiavanie sociálneho kontaktu v pracovných tímoch. Pri hybridnom režime je to náročnejšie, ale príklady firiem ukazujú, že sa to dá,“ hodnotí Pavol Chovan, riaditeľ odboru podpory afinitných skupín Union zdravotnej poisťovne.

Podpora aktívneho životného štýlu zamestnancov

Aj pri hybridnom režime môžu zamestnanci navzájom zdieľať inšpirácie k aktívnejšiemu tráveniu voľného času. Napríklad formou online školení a vzdelávacích online stretnutí na rozmanité témy.

Vitamíny a podpora zdravého životného štýlu

Buď vo forme doplnkov stravy alebo v podobe aktivít na vyvážený pracovný a súkromný život zamestnancov.

Prihlášky do 13. ročníka do konca novembra

Do ďalšieho ročníka súťaže Zdravá firma roka sa môžu firmy prihlásiť do 30. novembra 2022. Ocenené firmy v súťaži majú právo používať v komunikácii počas jedného roka titul Zdravá firma roka.

Víťazi v jednotlivých kategóriách majú nárok na Deň zdravia pre svojich zamestnancov, ktorý pre nich bezplatne zorganizuje Union zdravotná poisťovňa.

Výsledky súťaže Zdravá firma roka 2021

Nevýrobné firmy:

1. IBM International Services Centre s.r.o.
  2. HENKEL SLOVENSKO, spol. s r.o.
  3. Swiss Re Management AG, organizačná zložka

Výrobné firmy:

1. KIA SLOVAKIA s.r.o.
  2. SYRÁREŇ BEL SLOVENSKO a.s.
  3. SLOVNAFT, a.s

Malé firmy:

1. KAMI PROFIT, s.r.o.
  2. buckle up, s.r.o.
  3. STAFFINO s. r. o.

Viac informácií na www.zfr.sk

Balík

Balík výhod pre váš zdravý zrak vo výške až 150 eur. Na zdraví našich poistencov nám záleží, preto majú v rámci očného balíka komplexné vyšetrenie očí a OCT vyšetrenie úplne zdarma. Okrem toho prispejeme deťom na okuliare.