Viete, na aké benefity od poisťovne majú vaše deti nárok?

Deti si zaslúžia len to najlepšie. Starostlivosť o ich zdravie však dokáže narobiť poriadny prievan v peňaženke. Union zdravotná poisťovňa preto pripravila niekoľko benefitov, ktoré ocenia hlavne mladí rodičia.

Vrátenie doplatkov za lieky

Jedna z našich horúcich noviniek vstúpi do platnosti 1.1. 2019. O vrátenie doplatkov za lieky a dietetické potraviny pre deti poistené v Union zdravotnej poisťovni budete môcť požiadať jednoducho, cez našu online pobočku. Doplatky vám vrátime v neobmedzenej výške.

Príspevok 100 EUR na ošetrenie u zubného lekára

Návšteva lekára nie je vôbec príjemná záležitosť a zaťaží aj vašu peňaženku. U nás môže každý poistenec (či už dieťa, alebo dospelý) požiadať o ročný príspevok v hodnote 100 eur. Môžete ho uplatniť na rôzne ošetrenia, či už na plombovanie alebo na dentálnu hygienu.

Knižka Naše dieťatko

V Unione vieme, že momenty prežité s vaším bábätkom sú čosi, čo si chcete uchovať v pamäti navždy. Či už ide o prvý smiech, prvé kroky, či slová, to všetko si môžete zaznamenávať do denníčka Naše dieťatko, spolu s fotografiami či inými obrázkami. Ak ste poistencom Union zdravotnej poisťovne, stačí vyplniť online formulár a knižku vám pošleme poštou.

Príspevok na nákup novorodeneckých potrieb

Príchod malého človiečika so sebou prináša nielen kopec radostí, ale aj zvýšených výdavkov. Preto sme sa vás rozhodli obdarovať zľavou v hodnote 40 EUR na nákup kvalitných novorodeneckých potrieb v e-shope www.mimulo.sk. Ako darček navyše dostanete detské ponožky a zľavu na ďalší nákup v hodnote 10 EUR. Zľavový poukaz zasielame spolu s kartičkou poistenca.

Kurz plávania pre bábätká

Je známe, že plávanie má priaznivý vplyv na správny psychomotorický vývoj a taktiež na imunitu detí. Existuje veľa druhov kurzov plávania pre dojčatá a batoľatá. Vyberte si jeden podľa svojich preferencií, po uhradení poplatku vám prispejeme 30 eurami.

Príspevok na rám na okuliare pre deti do 12 rokov

Okuliare sú u detí spotrebný tovar: často ich nechtiac poškodia alebo zničia, v tom lepšom prípade z nich vyrastú. Union vám preto v prípade potreby raz ročne prispeje na kúpu okuliarového rámu predpísaného očným lekárom čiastkou 10 EUR.

Očkovania pre vaše deti

Dobre vieme, že očkovania, spolu so zubným vyšetrením, vedú v priečkach stresujúcich zážitkov detí aj ich rodičov. Majú však mimoriadny význam. Preto vám Union s radosťou prispeje na povinné i nepovinné očkovania, ktoré pomôžu chrániť zdravie vašich ratolestí.

Nadštandardné vyšetrenia

Štandard v zdravotníctve často nestačí, a preto sa vám neustále snažíme ponúknuť niečo viac. Myslíme na to, že tehotné ženy majú svoje špecifické potreby. Sme jediná poisťovňa na Slovensku, ktorá uhrádza pôrodnú asistenciu.

Vďaka nej sa časť zdravotnej starostlivosti presúva do domáceho prostredia, ktoré je mamičkám prirodzenejšie. Známe prostredie navyše prispieva k ich duševnej pohode, ktorá je v tomto období zvlášť dôležitá.

Union zdravotná poisťovňa taktiež uhrádza CRP vyšetrenie, ako aj EKG u vášho všeobecného lekára.

Zapožičiame vám monitor dychu pre vaše bábätko

Robíme všetko preto, aby sme vám uľahčili starostlivosť o vašich najmenších. Bezplatne vám požičiame monitor dychu Nanny na 6 mesiacov, ktorý sníma pohyb a dych novorodenca. Na prípadnú zástavu dychu či nedostatočnú dychovú aktivitu vás okamžite upozorní hlasitým alarmom.

Je pre nás dôležité, aby ste si užívali chvíle so svojimi deťmi naplno. Veríme, že aj vďaka našim zdravotným benefitom ich budete prežívať v zdraví a bezpečí.