Zdieľať

Na čo si dať pozor počas sviatkov?

úrazy počas Vianoc
Trávenie Vianoc si možno každý predstavuje inak, návšteva lekára však medzi spestrenie sviatkov určite nepatrí. Upozorňujeme na minuloročné štatistiky, podľa ktorých sa v období medzi sviatkami poistenci a poistenkyliečili najviac na ochorenia dýchacích ciest.
úrazy počas Vianoc

„Minulý rok medzi sviatkami potrápili akútne infekcie horných dýchacích ciest viac než 16-tisíc našich poistencov a poisteniek, z toho 7-tisíc detí. Viac než 5-tisíc poistencov muselo vyhľadať pomoc zubného lekára a viac než 4-tisíc ľudí navštívilo lekára s bolesťami chrbta,“ vysvetľuje hovorkyňa Kristína Baluchová. „Z úrazov sme najviac zaznamenali poranenia kolena a predkolenia (takmer 900 poistencov), čo môže súvisieť aj so športom či úrazmi pre pošmyknutie. Vyzývame preto všetkých k opatrnosti, ktorej najmä v zimných mesiacoch nikdy nie je dosť.“

Zaujímavosťou je aj to, že takmer 80 poistencov vyhľadalo lekára v súvislosti s ošetrením pre vniknutie cudzieho telesa, čo najčastejšie predstavuje „zabehnutie“ jedla či kostí z rýb. Na mieste je teda vnímať odporúčania psychológov a spomaliť, a to aj pri jedle.

„Choroby pažeráka, žalúdka a dvanástnika postihli minulý rok takmer 1 500 ľudí, veríme, že tohtoročné štatistiky budú priaznivejšie,“ uzatvára za Union Baluchová.

Dlhodobo povzbudzujeme poistencov a poistenky k zdravému životnému štýlu, pravidelne publikujeme príspevky o prevencii a dôležitosti pohybu či zdravého stravovania.

Martina Harsanyiova

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus.