Tieto výhody vám prináša úrazové poistenie v prípade, že sa vám stane dopravná nehoda

úraz pri dopravnej nehode
Úrazové poistenie je skvelým pomocníkom počas života, napríklad vtedy, keď ste účastníkom dopravnej nehody. Vďaka poisteniu máte pokryté liečebné náklady.
úraz pri dopravnej nehode

V živote sa, žiaľ, stávajú aj nepríjemné udalosti, ktorým by ste sa radšej vyhli. Jednou z týchto udalostí je dopravná nehoda. Či už ste účastníkom dopravnej nehody, alebo ste ju spôsobili vy, je viac ako pravdepodobné, že vám boli spôsobené škody na vozidle alebo zdraví.

Ľuďom, ktorí majú uzavreté havarijné alebo úrazové poistenie sa táto udalosť rieši podstatne jednoduchšie.

Na takéto situácie je však potrebné myslieť vopred, pri škodovej udalosti je už neskoro. Nepodceňujte možnosti poistenia, vysvetlíme vám, výhody konkrétnych typov poistenia.

Atoms/icons/80/grey-red/poistenie_auta_na_dovolenku-80

Môžete platiť za poistenie auta menej?

U nás si vyskladáte poistenie podľa seba. Splátky si nastaviť mesačne alebo štvrťročne. Prihodiť si poistenie batožiny, úrazu a prémiové asistenčné služby.

Druhy poistenia, ktoré vám pri dopravnej nehode pomôžu

Aby ste to mali po dopravnej nehode jednoduchšie, treba myslieť na poistenia, ktoré vás chránia a pomôžu vám s finančným zaťažením po dopravnej nehode. Okrem poistenia auta by ste mali myslieť aj na seba.

Poistenia, ktoré chránia vaše auto

Kúpa auta je významnou investíciou a nikto si neželá, aby bolo nejakým spôsobom poškodené. Už zo zákona je dané, že každé vozidlo, ktoré má pridelené evidenčné číslo, musí mať PZP.

Povinné zmluvné poistenie vás chráni najmä vtedy, keď spôsobíte škodu tretej strane na majetku alebo zdraví. Teda ak ste zapríčinili dopravnú nehodu a spôsobili ste ujmu na vozidle či zdraví inej osobe, náklady na pokrytie týchto škodových udalostí, plynú z PZP.

Pokiaľ máte uzatvorené len základné poistenie, ktoré je povinné, vy a ani vaše vozidlo nie ste vôbec chránení. Najmä, ak máte novšie vozidlo, teda nie staršie ako desať rokov, mali by ste myslieť aj na havarijné poistenie.

Ak ste poistení havarijným poistením, je chránené aj vaše vozidlo a škoda, ktorá vznikne tým, že vy spôsobíte dopravnú nehodu vám bude preplatená.

Havarijné poistenie online si založíte za niekoľko minút, nemusíte nikam chodiť,  všetko zariadite z pohodlia domova. Okrem toho, že kryje škody spôsobené na vašom vozidle počas dopravnej nehody, má aj množstvo iných výhod.

Chráni vás pred krádežou vozidla, vandalizmom, stretom s divou zverou alebo pred inými nepríjemnými životnými udalosťami ako sú požiare, povodne či víchrice.

Poistenie ktoré chráni vaše zdravie

Zdravie je, samozrejme, prvoradé. Či už ste účastníkom dopravnej nehody alebo ste ju spôsobili, môže mať fatálne následky na vaše zdravie.

Zotaviť sa z nej trvá často niekoľko týždňov až mesiacov, niekedy dokonca hospitalizácia a náročná rekonvalescencia. Liečebné náklady sa môžu predražiť,  ale aby ste ich nemuseli platiť z vlastného vrecka, na to slúži úrazové poistenie.

Poisťovňa, kde máte uzavreté úrazové poistenie vám pomôže s pokrytím nákladov na liečbu, taktiež vám preplatí odškodné, ak vám po nehode zostanú trvalé následky.

Aby vás liečba finančne nezruinovala, s úrazovým poistením je vám preplácaná kompenzácia za každý deň, ktorý strávite v nemocnici. Vďaka tomu, sa dá liečba po dopravnej nehode finančne lepšie a pohodlnejšie zvládnuť.

Nepodceňujte poistenie, napriek tomu, že ho nemusíte nikdy využiť, je dobré ho mať. V prípade, že úrazové poistenie nikdy nevyužijete, poisťovňa Union vám vráti 10 percent z ceny, ktorú ste zaplatili.

Zdravie je prvoradé a mali by ste si ho poriadne strážiť napríklad  kvalitným poistením, ktoré vám ponúkame v Union poisťovni.