Mobilná aplikácia Union zdravotnej poisťovne

Union aplikácia od zdravotnej poisťovne prináša jednoduchú možnosť, ako sa dostať k potrebným informáciám o zdraví a zdravotnom poistení
Mobilna aplikacia
Mobilna aplikacia
Atoms/icons/40/black/chcem_nahlasit_skodovu_udalost-40

Digitálny Covid preukaz EÚ v Union mobilnej aplikácii

Od 1. júla 2021 platia na území Európskej únie Covid preukazy. Môžete ho získať na ktorejkoľvek pobočke alebo jednoducho v našej mobilnej aplikácii. 

Mobilná aplikácia Union zdravotnej poisťovne

Aplikácia od Union zdravotnej poisťovne prináša jednoduchú možnosť, ako sa dostať ku všetkým potrebným informáciám týkajúcich sa predovšetkým zdravia a zdravotného poistenia. 

Vďaka tejto aplikácii budete mať stále poruke váš preukaz poistenca, prehľad zdravotných výkonov, diagnóz a predpísaných receptov. Vyhľadajte si jednoducho lekára, alebo sa pozrite na výhody pre poistencov, ktoré ponúkame. A to nie je zďaleka všetko.

Aplikáciu v obmedzenom rozsahu môžu využívať aj osoby, ktoré nie sú poistencami Union zdravotnej poisťovne. Je dostupná pre operačné systémy Android a iOS.

Mobilná aplikácia Union zdravotnej poisťovne ponúka niekoľko funkcií

Dentálny benefit

Požiadajte si o príspevok 100 EUR na zubné ošetrenie a dentálnu hygienu za pár minút. Vďaka mobilnej aplikácii môžete podať žiadosť o príspevok priamo v mobile. Stačí ak vyplníte potrebné údaje, pripojíte potrebné doklady a žiadosť máte úspešne podanú.


Prehľad najdôležitejších informácii

Hneď po vstupe do aplikácie nájdete vždy aktuálne a najdôležitejšie informácie súvisiace so zdravím, zdravotným poistením a výhodami Union zdravotnej poisťovne.


Recepty

Aplikácia ponúka prehľad všetkých predpísaných receptov vrátane tých, ktorým už vypršala platnosť (exspirovali), alebo boli vyzdvihnuté. V aplikácii nájdete aj čiarový kód receptu, na základe ktorého si môžete vyzdvihnúť vaše predpísané recepty.


Lekári a poskytovatelia zdravotnej starostlivosti

Vďaka tejto funkcionalite si môžete jednoducho vyhľadať lekára, lekáreň, či iných poskytovateľov zdravotnej starostlivosti (pohotovosť, nemocnica a pod.). Často navštevovaných lekárov nájdete na začiatku zoznamu. V zozname lekárov môžete nájsť lekára bežným textovým vyhľadávaním alebo využitím filtrov.

Detail liekov

Vďaka mobilnej aplikácii jednoducho zistíte potrebné informácie o vašich predpísaných liekoch. V každom recepte máte k dispozícii prehľad, v ktorom sa nachádzajú informácie o danom lieku, jeho výrobcovi, viazanosti a tiež kompletné informácie o lieku zo stránky adc.sk.

Zmena korešpondenčnej adresy

Zmeňte si korešpondenčnú adresu dokážete vďaka mobilnej aplikácii pohodlne v mobile. V časti Konto stačí zadať adresu, na ktorú chcete mať doručovanú korešpondenciu.


Preukaz poistenca

V aplikácii sa váš preukaz poistenca aj európsky preukaz poistenca nikdy nestratí a máte ho vždy poruke. Uľahčite si tak výber liekov predpísaných elektronickým receptom.


Výhody

Pozrite si všetky výhody, ktoré Union zdravotná poisťovňa pre lepšiu zdravotnú starostlivosť ponúka svojim poistencom. V prehľadom zozname nájdete aktuálne informácie pre poistencov, informácie o tom, koľko môžete ušetriť, ako o výhody požiadať, kto má na výhody nárok a kde si ich môžete uplatniť.


Tiesňové kontakty ICE a SOS

V aplikácii si môžete navoliť aj takzvaný ICE kontakt, teda kontakt z vášho telefónneho zoznamu, ktorý je potrebné kontaktovať v prípade núdze. V časti SOS nájdete možnosť zavolať priamo na tiesňovú linku 112 alebo zdravotnú záchrannú službu, hasičov, či políciu.


Pripravujeme…

Pripravujeme pre vás ďalšie nové rozšírenia a vylepšenia, ako napríklad možnosť pridať si do aplikácie aj kontá detí a požiadať si o nový preukaz poistenca priamo v aplikácii.

Ohodnoťte našu mobilnú aplikáciu

Aplikáciu môžete ohodnotiť aj v jednotlivých obchodoch podľa operačného systému vášho zariadenia: